Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Ministerka Matečná podporila Európsky týždeň mobility

BRATISLAVA 21. septembra –

Ministerka Matečná podporila Európsky týždeň mobility, na rokovanie vlády prišla na bicykli

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná podporila alternatívny a ekologický spôsob cestovania v meste. Na rokovanie vlády cestovala z ministerstva na bicykli. Ministerstvo tiež podporilo kampaň Na bicykli do obchodu.

„Cyklistická doprava je jedným zo spôsobov ako ponúknuť obyvateľom miest alternatívu voči individuálnej automobilovej doprave, ale je to aj forma zdravého životného štýlu,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná. „Cestovanie bicyklom je lacnejšie, zdravšie pre životné prostredie, s bicyklom sa ľahšie zaparkuje a bicykel ako dopravný prostriedok je finančne dostupný širokým vrstvám spoločnosti.“

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa zapojilo aj do májovej súťaže Do práce na bicykli. Rovnako sa rozhodlo podporiť aj kampaň Na bicykli do obchodu, ktorá motivuje ľudí, aby nechodili nakupovať všade len autom. Viac ako polovicu nákupov totiž hravo odvezie bicykel. „Keď už pôjdete do obchodu, nezabudnite si kúpiť čerstvé a kvalitné slovenské potraviny,“ vyzvala ministerka Matečná.

Podľa ministerky Matečnej na to, aby sme mohli po meste chodiť na bicykli, je potrebné mať bezpečné cyklotrasy. Tie postupne pribúdajú na celom Slovensku. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka spravuje Integrovaný regionálny operačný program (IROP), v rámci ktorého môžu samosprávy získať prostriedky na výstavbu cyklotrás a budovanie doplnkovej cyklistickej infraštruktúry.

Michal Feik
Odbor komunikácie a marketingu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.