Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Lesy sú bez bariér a pre všetkých

BRATISLAVA 26. apríla –

Zvolen, 26.4.2016 – V Košiciach sa počas 27.-28. apríla 2017 koná medzinárodná konferencia projektu ForSoc: Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér, ktorej cieľom je prezentovať dosiahnuté výsledky a výstupy spomínaného projektu, ako aj hľadať ďalšie možnosti cezhraničnej spolupráce v oblasti lesníctva, ekoturizmu a lesnej pedagogiky.

Prvý deň konferencie je venovaný odborným prezentáciám v podaní zástupcov jednotlivých partnerov projektu zo Slovenska, Ukrajiny a Nórska. Program konferencie pre 80 účastníkov spestrí aj prehliadka kultúrnych, historických a prírodných pamiatok mesta Košice s certifikovaným sprievodcom. Na konferenciu prijal pozvanie štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriel Csicsai.

Konferencia bude 28. apríla 2017 pokračovať priamo v prírodnom prostredí lokality Furča, v ktorej boli vybudované nové objekty infraštruktúry s prvkami bezbariérovosti vhodné pre ekoturizmus a podporené z projektu ForSoc. Zároveň sú tu pre pozvaných žiakov košických škôl pripravené aktivity lesnej pedagogiky, v ktorých je dôraz kladený na zážitkové učenie a zmyslové vnímanie prírody, lesa. Takýmto spôsobom na východe Slovenska oslávia Košičania spolu s lesníkmi Sviatok lesa – Lesnícke dni.

Projekt Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér sa v období december 2015 až apríl 2017 zameriaval na vybudovanie cezhraničného partnerstva s dôrazom na podporu rozvoja ekoturizmu a lesnej pedagogiky a propagáciu prírodného a kultúrneho dedičstva v prihraničných regiónoch.

Koordinátorom projektu je Národné lesnícke centrum. Partnermi projektu sú Mestské lesy Košice a.s., PRO POPULO Poprad, s.r.o., Spojená škola – SOŠ lesnícka v Prešove, Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR, FORZA – Ahenstvo spryiannia stalomu rozvytku Karpatskoho rehionu, Natsionalnyi pryrodnyi park “Zacharovanyi krai”, Zakarpatske oblasne upravlinnia lisovoho ta myslyvskoho hospodarstva, Skogbrukets Kursinstitutt.

Viac informácií o projekte na www.forsoc.org alebo na https://www.facebook.com/forsoc.eu/

Kontakt a informácie: Ing. Veronika Jaloviarová, jaloviarova@nlcsk.org, 045/5202 216

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.