Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MPRV: Farmári v celej EÚ majú mať rovnakú výšku priamych platieb

BRATISLAVA 11. marca –

G. Matečná: Farmári v celej EÚ majú mať rovnakú výšku priamych platieb

·       Ministri V4 a Litvy sa zhodli na potrebe spoločného postupu krajín regiónu pri tvorbe novej Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ

·       Slovensko chce v novej Spoločnej poľnohospodárskej politike rovnakú úroveň priamych platbe pre poľnohospodárov

Rzesów-Jasionka, Poľsko, 11. marec 2017 – Ministri poľnohospodárstva krajín V4 a Litvy dnes rokovali spoločne s eurokomisárom pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Philom Hoganom o budúcnosti Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) Európskej únie po roku 2020.

„Nová Spoločná poľnohospodárska politika by mala byť evolúciou, nie revolúciou. Slovensko bude presadzovať dorovnanie výšky priamych platieb na rovnakú úroveň pre všetkých farmárov v EÚ. Taktiež budeme trvať na zachovaní dvoch pilierov SPP,“ uviedla Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Aktuálna SPP je platná do roku 2020. V súčasnosti už pritom členské štáty rokujú o podobe novej SPP na roky 2021 – 2028.

Ministri krajín V4 a Litvy dnes na neformálnom stretnutí V4 a Litvy diskutovali o viacerých oblastiach budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP). Šéfovia agrorezortov sa zhodli na potrebe spoločného postupu krajín V4 v spolupráci s pobaltskými krajinami. Zároveň podporili slovenskú ministerku v jej požiadavke o zjednotenie výšky priamych platieb pre všetkých poľnohospodárov v EÚ. Nevyhnutné je podľa nich tiež zníženie administratívneho zaťaženia na farmárov. Potvrdil to aj komisár P. Hogan, s tým, že naďalej bude intenzívne pokračovať na zjednodušovaní SPP, ale bude na to potrebovať podporu členských štátov.

Popis k foto: zľava – Rolandas Taraškevičius, viceminister pre poľnohospodárstvo Litvy, István Nagy, štátny tajomník ministerstva poľnohospodárstva Maďarska, Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Krzysztof Jurgiel, minister poľnohospodárstva a rozvoja vidieka Poľska.

Mgr. Vladimír Machalík

Riaditeľ odboru komunikácie a marketingu |Hovorca |Kancelária ministra

K téme

Odborníci podporujú väčšiu dostupnosť liekov proti parazitom Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.