Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. októbra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

MOST-HÍD: Spoločné vyhlásenie predsedov strán Ľudovej platformy

BRATISLAVA 18. októbra – Vláda SR na svojom zasadnutí zamietla zmenu názvu napriek tomu, že sa zaň prihlásila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov v obci v referende. Obec teda splnila všetky zákonom stanovené podmienky na zmenu názvu obce a so svojou žiadosťou sa obrátili na Ministerstvo vnútra SR. Ministerstvo navrhlo vláde SR odmietnuť zmenu názvu s odôvodnením, že názvy obcí musia byť v štátnom jazyku.
Je zarážajúce, že názvom obce sa priraďuje národnosť. Pritom samotný názov Pered sa spomína už od r. 1237 a pôvod tohto názvu je slovanský. Pochádza zo skrátenej verzie mena Prěděslav a patril jednému zo synov Svätopluka. Názov Pered má teda viac ako 700-ročnú históriu a názov Tešedíkovo o niečo viac ako 60.
Pod takouto umelou zámienkou konajú len tí politici, ktorí odmietajú základné princípy demokracie. Dnes sa to týka len obyvateľov Tešedíkova, ale v budúcnosti sa tento spôsob arogancie moci môže rozšíriť na celé Slovensko. Takýto stav nemôžeme tolerovať. Je hrozbou pre každého jedného občana Slovenskej republiky.

Béla Bugár, predseda strany Most-Híd

Ján Figeľ, predseda strany KDH

Pavol Frešo, predseda strany SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Ceny za inovácie v politike za rok 2023 sú už otvorené AOMVSR už vyrobili 300-tisíc nových evidenčných čísel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.