Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MOSR: Reakcia ministerstva obrany k aktuálnym udalostiam

BRATISLAVA 14. Júna – V prvom rade si ctíme prezumpciu neviny, a nijako nechceme zasahovať do vnútorných záležitostí inej krajiny. Môžeme však konštatovať, že aktuálna mediálna kauza je obdobná udalostiam Galkovej odpočúvacej aféry pred dvoma rokmi na Slovensku. Ľubomír Galko ako minister obrany odpočúval novinárov, sekretárky, šoférov a politické špičky. A to, čo sa dnes deje na Slovensku, je dôsledkom brutálneho zneužívania tajných služieb za Galkovej éry.
V tejto súvislosti poukazujeme na to, ako ľahko je možné zneužívať politickú moc a postavenie na vykonanie takýchto nelegálnych činností, ktorých cieľom je politická diskriminácia oponentov alebo šikanovanie tzv. nepohodlných osôb.
V súvislosti s nelegálnym odpočúvaním, ku ktorému malo dôjsť za obdobia ministrovania pána Galka, je v súčasnosti vedené Generálnou prokuratúrou trestné konanie. Doposiaľ bolo vznesené obvinenie voči 5 osobám za 18 trestných skutkov z radov bývalých príslušníkov VOS, ktorí boli dosadení do vedenia VOS pánom Galkom a to za trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa podľa § 326 ods. 1 písm. a), ods. 2 písm. a) Trestného zákona.
Dôvodom tohto trestného stíhania je, že použitie ITP Vojenským obranným spravodajstvom, bolo vykonané v rozpore so zákonom o ochrane pred odpočúvaním. Pri predkladaní žiadostí VOS, na nasadenie ITP, boli sudcom v žiadostiach predložené zavádzajúce, nepravdivé, resp. účelovo vykonštruované údaje. Takéto údaje boli použité aj pri vyhodnocovaní už ukončených prípadov.

Martina Balleková
hovorkyňa MO SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Už stačilo! Tesco rozširuje pomoc obetiam domáceho násilia Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.