Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Ministerstvo obrany sa ohradzuje proti klamstvám denníka SME

BRATISLAVA 9. júna – Ministerstvo obrany SR sa dôrazne ohradzuje voči účelovým dezinformáciám zverejneným na titulnej strane a druhej strane dnešného vydania denníka SME s názvom „Glváč pochybil pri liekoch“ s podtitulmi „Glváč pri kúpe vakcín obchádzal zákon“; „Vakcínu zháňali u nás“ a „Priamo oslovili aj firmu s dlhom a erotickým salónom“ od redaktora Petra Kováča.
V spomínaných článkoch redaktor klame. Ministerstvo obrany od uvedených spoločností, o ktorých redaktor v článku píše, nič nekúpilo. V súvislosti s nepravdivými informáciami pripravuje rezort obrany podanie žaloby.
Ministerstvo obrany sa odmieta zapájať do konkurenčného súboja nespokojných zdravotníckych firiem, ktorým redaktor denníka SME poslúžil. Ako je známe, denník patrí finančnej skupine Penta, ktorá pôsobí tiež v zdravotníctve.
Kontrolné mechanizmy má ministerstvo obrany nastavené tak, aby nedochádzalo k neefektívnemu nakladaniu s verejnými zdrojmi. Cieľom tejto „vymyslenej kauzy“ zo strany skupiny Penta a denníka SME je ich spochybniť k vlastnému prospechu. Ministerstvo obrany sa nebude správať podľa médií, ktoré takéto nehospodárne konanie podporujú.

Mgr. Martina Balleková
hovorkyňa MO SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.”

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.