Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Minifestival európskeho filmu 7×7 opäť na Slovensku

BRATISLAVA 10. mája – V kine Mladosť v Bratislave bude 10. mája 2012 slávnostne otvorený Minifestival európskeho filmu 7×7, ktorý už po šiesty raz ponúkne sedem ocenených európskych filmov v siedmich slovenských mestách. Záštitu na podujatím prevzal predseda vlády SR Robert Fico a vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR Dušan Chrenek.
Festival vznikol z iniciatívy Euro-info centra Úradu vlády SR, ktoré je jeho hlavným organizátorom, v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, Kanceláriou MEDIA Desk Slovensko a spoločnosťou Continental film.
V rámci festivalu 7×7 budú mať slovenskí diváci možnosť vidieť zdarma filmy rôznych krajín a žánrov: Lurdy (Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, režisérka Jessica Hausner), Koža, v ktorej žijem (Španielsko, režisér Pedro Almodóvar), Zostane to medzi nami (Chorvátsko, Slovinsko, režisér Rajko Grlic), Jeden musí z kola von (Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, režisér Tomas Alfredson), Štyri slnká (Česká republika, režisér Bohdan Sláma), Zvuk hluku (Švédsko, Francúzsko, režiséri Ola Simonsson a Johannnes Stjärne Nilsson), Kráľova reč (Veľká Británia, Austrália, režisér Tom Hooper).
Po otvorení a premietaní v Bratislave (kino Mladosť, 10.-12. mája) sa festival presunie postupne do Cinemaxov v Nitre (21.-23. mája), Žiline (28.-30. mája), Banskej Bystrici (4.-6. júna), Poprade (11.-13. júna), Prešove (18.- 20. júna), a Košiciach (25.-27. júna)
Kompletný program možno nájsť na stránkach www.euroinfo.gov.sk, www.mediadeskslovakia.eu, na stránkach kancelárií Europe Direct a v programoch jednotlivých kín.

Euro-info centrum Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí uprostred lužného lesa Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa európskych štandardov stanovené už aj v slovenskej legislatíve

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.