Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH: Štát vyhral ďalší spor v kauze Transpetrol

BRATISLAVA 25. septembra – Okresný súd Košice II dnes rozhodol vo veľmi dôležitom spore. Ministerstvo hospodárstva SR sa v ňom od roku 2006 domáha určenia, že zmluvy, na základe ktorých mali spoločnosti a osoby prepojené s Ignácom Ilčišinom nadobudnúť v rámci exekúcie v roku 1998 akcie spoločnosti TRANSPETROL, a.s. sú neplatné.
„Je to ďalšie významné rozhodnutie v kauze prevodu 34% akcií Transpetrolu a znamená ďalší krok smerom k úspešnému ukončeniu ostatných sporov, v ktorých sa osoby prepojené s I. Ilčišinom voči Transpetrolu domáhajú rôznych akcionárskych práv“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.
Košický prvostupňový súd potvrdil absolútnu neplatnosť exekučného prevodu akcií Transpetrolu, ktoré mohli byť v roku 1998 len vo výlučnom vlastníctve štátu. Hoci sa dá očakávať, že sa údajní akcionári Transpetrolu voči tomuto rozhodnutiu odvolajú, MH SR verí, že Krajský súd v Košiciach rozhodnutie Okresného súdu Košice II potvrdí a bude tak postupovať v súlade s ďalšími rozhodnutiami slovenských súdov súvisiacimi s touto kauzou, ktoré boli prijaté v poslednom období.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Víťazmi môžeme byť všetci. TIPOS vyzýva k slušnému fandeniu Teroristický útok na letisku, top modelka a znetvorená tvár

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.