Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR:Dvesto projektov za 34,5 mil.  zmodernizuje verejné osvetlenie

BRATISLAVA 16. mája (SITA) – Presunom finančných prostriedkov v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, vzniká priestor na podporu viac ako 200 nových projektov pre modernizáciu verejného osvetlenia.

MH SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Konkurencieschopnosť a hospodársky rast vzhľadom na efektívne čerpanie rozhodlo po zrušení výzvy KaHR-21SP-1202, premiestniť alokáciu prostriedkov pôvodne určených pre túto výzvu, na podporu a financovanie projektov modernizácie verejného osvetlenia predložených do výzvy KaHR-22VS-1001.

“Veľmi dobre poznám finančnú situáciu v mestách a obciach a som rád, že týmto krokom zabijem dve muchy jednou ranou. Ako prvé urýchlime efektívne čerpanie týchto zdrojov v plánovanom období a po druhé pomôžeme v tejto oblasti viac ako dvesto mestám a obciam skvalitniť život obyvateľom, no hlavne to má významný ekonomický a energetický z hľadiska nákladov, ktoré obce a mestá vynakladajú na verejné osvetlenie „, povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Podporou tejto oblasti a konkrétnych projektov dosiahne MH SR z časového hľadiska efektívnu podporu čerpania v rámci Operačného programu. V súčasnosti ide o posledné prostriedky určené pre opatrenie 2.1 a 2.2, respektíve prioritnú os 2 v rámci OP KaHR pre končiace programové obdobie. Celková suma, ktorá bude prerozdelená, je 34,5 mil. eur.

Stanislav Jurikovič
hovorca a poradca ministra

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Paradajs Photo Fest – Banská Štiavnica vstupuje na scénu medzinárodných fotografických festivalov Nadácia Henkel Slovensko venuje v šiestom ročníku výzvy na podporu seniorov 65 000 eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.