Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Závery 1. zasadnutia hospodárskeho výboru medzi SR a SAE

BRATISLAVA 19. novembra –

Závery 1. zasadnutia spoločného hospodárskeho výboru medzi SR a SAE

Minister hospodárstva SR Vazil Hudák a minister hospodárstva SAE sultán Bin Saeed Al Mansouri podpísali dnes Záverečný protokol z 1. zasadnutia spoločného hospodárskeho výboru medzi SR a SAE. Ministri si vymenili informácie o súčasnej ekonomickej situácii v oboch krajinách a štatistikách vzájomného obchodu. Záverečný protokol, ktorý dnes obe strany podpísali, vytvoril právny rámec pre budúcu spoluprácu v oblasti obchodu a investícií.

Obe strany sa dohodli poskytovať prostredníctvom ministerstiev hospodárstva adekvátnu podporu úsiliu a snahe podnikateľským subjektom, špecializovaným inštitúciám a profesijným zväzom a podnikateľom z oboch krajín, vrátane zakladania spoločných podnikov v odsúhlasených oblastiach spolupráce, ktorými sú poľnohospodárstvo, cestovný ruch, energetika, obnoviteľné zdroje, veda a technológie, inovácie, malé a stredné podniky, vzdelávanie, veda a výskum a letecká doprava. Obe strany sa zhodli, že podmienkou pre úspešný rozvoj vzájomného obchodu a investícii je ukončenie negociácií o dohode na podporu a spoločnej ochrany o investíciách.

V oblasti energetiky vyjadrili záujem o posilnenia spolupráce; SAE zdôraznili význam obnoviteľných zdrojov, pre SR je dôležitá spolupráca v oblasti jadrovej energetiky.

Protokol zahŕňa aj oblasť Inovácií. SAE v súlade s novou inovačnou stratégiou potvrdili záujem o spoluprácu so SR. Pre našu krajinu je prioritou záväzok spolupracovať najmä v oblasti digitalizácii výrobných procesov a spájania inovatívnych firiem, ako aj investície do inovatívnych projektov.

SAE pripravili tiež návrh memoranda o porozumení o malých a stredných podnikoch, o inováciách. Obe strany vyjadrili záujem podpísať toto memorandum v čo najkratšom období. Jeho cieľom je ustanovenie praktického rámca pre rozvoj pevnejších vzťahov medzi oboma krajinami v oblasti malých a stredných podnikov a inovácií.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Až 77 % odborníkov tvrdí, že ľuďom nezáleží na energetickej úspore domu, hlavne, aby bol lacný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.