Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Zasadnutie zmiešanej slovensko-maďarskej komisie

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) –

Zasadnutie zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky hospodárskej spolupráce

V Bratislave sa uskutočnilo prvé zasadnutie Zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky hospodárskej spolupráce. Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Dušan Petrík. Vedúcim maďarskej delegácie bol štátny tajomník pre zahraničné záležitosti a vonkajšie ekonomické vzťahy Predsedníctva vlády Maďarska Péter Szijjártó. Pri príležitosti zasadnutia zmiešanej slovensko-maďarskej komisie sa konalo aj slovensko-maďarské podnikateľské fórum, ktorého sa zúčastnilo 53 podnikateľských subjektov.

Významný impulz rozvoju slovensko-maďarských hospodárskych vzťahov dal summit vlád oboch krajín už 2. júla 2013 v Budapešti, kde predsedovia oboch vlád podpísali memorandum o spolupráci, ktoré vymedzuje hlavné smery hospodárskej kooperácie Slovenska a Maďarska a práve tieto podnety sú aj hlavnými témami tohto stretnutia.

„Očakávam, že 1. zasadnutie Zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky hospodárskej spolupráce vytvorí priestor napríklad pre diverzifikáciu našej obchodnej spolupráce s dôrazom na výrobné kooperácie a inovácie, zakladanie spoločných podnikov, spoluprácu v oblasti energetiky a spoluprácu vo vede a výskume.“, povedal v tejto súvislosti štátny tajomník MH SR Dušan Petrík.

Experti prediskutovali najmä otázky hospodárskej spolupráce zamerané na oblasť energetiky a automobilového priemyslu. V oblasti energetiky obe strany vyjadrili ochotu spolupracovať pri implementácii projektov spoločného záujmu v sektoroch elektroenergeticky, plynárenstva a prepravy ropy definovaných na základe nariadenia a usmernenia pre transeurópsku energetickú infraštruktúru (TEN-E).

Strany považujú rozvoj hospodárskej spolupráce najmä v sektore malých a stredne veľkých podnikov za kľúčovú oblasť, ktorá prispieva k rastu konkurencieschopnosti a zvyšovaniu zamestnanosti oboch krajín. Vyzdvihli aktivity obchodných a priemyselných komôr oboch krajín, ako aj agentúr HITA a SARIO.

Na záver rokovania Obchodná a priemyselná komora župy Pešť, štatutárne župné mesto Érd a Bratislavská regionálna komora SOPK podpísali memorandum o spolupráci.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.