Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Významným nástrojom rastu je spolupráca s tretími krajinami

BRATISLAVA 22. novembra (SITA) –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský v nedeľu odlieta na pracovnú návštevu Južnej Kórey. Cieľom je rozvoj spolupráce s najväčšími investormi z tejto krajiny na Slovensku. Podľa ministra T. Malatinského „významný nástroj rastu Slovenska je spolupráca s tretími krajinami“. Pracovnej ceste predchádzali intenzívne rokovania s investormi na Slovensku.

Minister T. Malatinský bude v pondelok (25.11.2013) rokovať s vedením spoločnosti Samsung Elektrononics. Kórejská spoločnosť Samsung Electronics má na Slovensku v Galante najväčší závod na výrovu LCD televízorov v Európe. Celkovo vytvára so svojimi dodávateľmi takmer 10-tisíc pracovných miest v elektrotechnickom priemysle na Slovensku.

Ďalšie rokovanie je naplánované s predstaviteľmi Kia Motors. Automobilka má svoj výrobný závod pri Žiline, ktorý zamestnáva takmer 4 000 ľudí a v regióne patrí medzi najväčších zamestnávateľov. V minulom roku spoločnosť vyrobila 292 050 automobilov a zmontovala 464 467 motorov, čo predstavovalo rekordnú produkciu

T. Malatinský sa v utorok (26.11.2013) stretne s vedením spoločnosti Nexen Tire popredného výrobcu pneumatík. Potom sa zúčastní na Kórejsko-slovenskom obchodnom fóre a podvečer slávnostne otvorí spolu s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom honorárny konzulát Slovenskej republiky v Busane. „Otvorenie honorárneho konzulátu u jedného z najvýznamnejších hospodárskych partnerov je vždy udalosťou. Honorárny konzulát je hmatateľným dôkazom rozvoja hospodárskych vzťahov medzi našimi krajinami a symbolom obojstranného presvedčenia o ich perspektívnej budúcnosti“, povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský.

Pracovnú návštevu minister ukončí v stredu (27.11.2013) rokovaním s vedením spoločnosti Hyundai Mobis, ktorá kooperuje so spoločnosťou Kia Motors. Mobis, jeden z najväčších kórejských dodávateľov pre automobilový priemysel, sídli spoločne s Kia Motors Slovakia pri Žiline, kde kompletizuje 4 typy auto-modulov.
(MH SR bude o rokovaniach pribežne informovať)

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami DKV Mobility spolupracuje so spoločnosťou Milence v oblasti nabíjania nákladných vozidiel

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.