Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: V Banskej Štiavnici sa začínajú celoštátne oslavy Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov

BRATISLAVA 7. septembra –

Ministerstvo hospodárstva SR, Ministerstvo životného prostredia SR, Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR, Odborový zväz pracovníkov baní, geológie a naftového priemyslu SR, Slovenská banská komora spolu s mestom Banská Štiavnica pripravili aj tento rok celoštátne oslavy Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov. Minister hospodárstva Peter Žiga pri tejto príležitosti ocení zamestnancov za prínos pre tieto odvetvia.

Banícke slávnosti v Banskej Štiavnici otvorí už dnes večer tradičný „Slávnostný šachtág“ pre pozvaných hostí v Kultúrnom centre mesta.

V rámci osláv bude v piatok 8. septembra slávnostné zhromaždenie ku Dňu baníkov, geológov, hutníkov a naftárov za účasti zástupcov štátnej správy, podnikateľských subjektov, profesijných a odborových zväzov, stavovských a spoločenských organizácií. Na zhromaždení vystúpi s príhovorom aj minister hospodárstva Slovenskej republiky Peter Žiga a 31 zamestnancov baníctva, naftového priemyslu, hutníctva a ťažobného priemyslu ocení čestnými odznakmi ministra hospodárstva Slovenskej republiky za ich prínos pre spomínané odvetvia.

„Baníctvo tvorí neoddeliteľnú súčasť historického, ekonomického i kultúrneho dedičstva Slovenska. Nič na tom nezmení ani fakt, že doba sa mení a baníctvo je dnes pomaly na ústupe. Stále v ňom pracuje množstvo ľudí, ktorí si za svoju prácu a výnimočný prístup k nej zaslúžia ocenenie,“ povedal minister Peter Žiga.

Celoštátne oslavy Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov vyvrcholia v piatok večer o 19. hodine výnimočným a jedinečným historickým „Salamandrovým sprievodom“.

Odbor komunikácie MH SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.