Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Únia chráni práva občanov Slovenska

BRATISLAVA 19. októbra (SITA) –

Únia chráni práva občanov Slovenska v rámci jednotného trhu.

Bratislava (22.10.2012) – V aule Ekonomickej univerzity (Dolnozemská cesta 1) sa pod záštitou ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského uskutoční konferencia o jednotnom trhu Európskej únie. Konferenciu organizuje Zastúpenie EK na Slovensku. Konferencie sa zúčastní aj podpredseda Európskej komisie a komisár pre vnútorný trh a služby Michel Barnier.

Pri príležitosti 20. výročia vzniku jednotného trhu Únie je konferencia súčasťou celoeurópskej série podujatí v rámci týždňa jednotného trhu, ktorý prebieha vo všetkých členských štátoch EÚ.

Hlavnou témou konferencie je vznik a vývoj jednotného trhu, oblasti bez vnútorných hraníc, v ktorej je zaručený voľný pohyb tovaru, osôb, služieb, kapitálu a prínosy pre občanov. Obmedzenia v obchodovaní a voľnej hospodárskej súťaži medzi členskými štátmi sa postupne eliminovali a výsledkom je zvýšenie životnej úrovne. „Aj na Slovensku je jasne citeľný vplyv jednotného trhu na občana, čo môžem dokumentovať napríklad na telekomunikačných poplatkoch, ktoré sa znížili takmer o polovicu, ceny leteniek klesli v priemere o 40 % a klesli aj ceny elektrickej energie a plynu.“, povedal minister hospodárstva, a dodáva „nastavením jednotných pravidiel sa umožnil vstup investorov na Slovensko a rovnako slovenským vývozcom umožňuje naplno profitovať z výhod vnútorného trhu EÚ. Firmy môžu ponúkať svoje výrobky v krajinách EÚ bez prekážok a práva občanov Slovenska sú chránené rovnako ako práva občanov iných členských krajín Únie. Za dôležité považujem aj vzájomné otvorenie trhov EÚ a tretích krajín s čo najmenším množstvom administratívnych prekážok. To podporí ekonomický rast a zamestnanosť na oboch stranách. A to je potrebné na zvýšenie konkurencieschopnosti celej Európskej únie.“

Počas konferencie o 14.20 hod. sa v zasadacej miestnosti za Aulou uskutoční spoločná tlačová konferencia ministra hospodárstva SR T. Malatinského a eurokomisára pre vnútorný trh M. Barniera na ktorú Vás pozývam.

Súbežne s konferenciou budú postupne prebiehať aj tri worshopy. V budove univerzity budú prebiehať aj prezentácie služieb Európskej únie pre občanov, podnikateľov i študentov.

Program a informácie nájdete na stránke Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku:
http://ec.europa.eu/slovensko/activities/22102012_sk.htm
alebo na stránke Euractiv.sk:
http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-eu/udalost/konferencia-jednotny-trh-eu-bratislava-005061

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.