Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Učitelia pomôžu so zlepšením spotrebiteľskej gramotnosti

BRATISLAVA 27. augusta –

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky pripravilo dnes v rámci projektu hlbšieho spotrebiteľského vzdelávania v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom seminár pre učiteľov a pedagógov stredných škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

MH SR sa usiluje stav ochrany spotrebiteľov neustále zlepšovať, no je si vedomé, že bez vzdelaných spotrebiteľov sa požadovanú úroveň nepodarí dosiahnuť. MH SR sa preto rozhodlo prispieť k hlbšiemu spotrebiteľskému vzdelávaniu organizáciou spotrebiteľsko-vzdelávacích seminárov, čím dôjde aj k naplneniu strategických cieľov v oblasti ochrany spotrebiteľa v SR. V rámci projektu hlbšieho spotrebiteľského vzdelávania sa tiež vypracovali pomôcky, ktoré majú jednoduchou a hravou formou priblížiť žiakom základné informácie z oblasti ochrany spotrebiteľa.

Seminár otvoril štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec, ktorý prítomných privítal a poukázal na potrebu a dôležitosť vzdelávania v otázkach ochrany spotrebiteľa a na potrebu posilnenia spotrebiteľskej gramotnosti žiakov stredných škôl. „Vyššiu informovanosť spotrebiteľov bezpochyby zabezpečí efektívne fungujúci vzdelávací systém, ktorý pripraví študentov na rôzne životné situácie, v ktorých budú vystupovať ako spotrebitelia. Prostredníctvom pedagógov získajú vedomosti, ktoré študentom pomôžu zvládnuť každodenné záležitosti, ako je bežné nakupovanie v obchode, či cez internet, ale aj rozhodovanie o zásadných otázkach ovplyvňujúcich ich životnú úroveň na niekoľko rokov vopred,“ povedal na margo projektu štátny tajomník MH SR.

Za Bratislavský samosprávny kraj sa seminára zúčastnil riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu Bratislavského samosprávneho kraja Roman Csabay, ktorý vyslovil presvedčenie o ďalšej úspešnej spolupráci MH SR s BSK. V rámci tejto spolupráce sa už 4. septembra 2014 uskutoční obsahovo totožný seminár pre učiteľov z ďalších stredných škôl.

V rámci programu seminára pracovníci odboru ochrany spotrebiteľa a vnútorného trhu MH SR prezentovali tri témy z oblasti ochrany spotrebiteľa, a to:
1. práva spotrebiteľa a povinnosti predávajúceho (Mgr. Oľga Keračíková),
2. nekalé obchodné praktiky (Mgr. Katarína Zalaiová),
3. ochrana spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho (JUDr. Filip Petrinec).

Po prezentáciách diskutovali prednášajúci s účastníkmi o aktuálnych otázkach a problémoch v oblasti ochrany spotrebiteľa, ako aj o vypracovaných učebných pomôckach a ich možnom využití. Seminára sa zúčastnilo 24 učiteľov.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Set učebníc Aha, Slovenčina! pomôže ukrajinským študentom zvládnuť základy slovenského jazyka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.