Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovensko bude stavať elektráreň v Jakarte

BRATISLAVA 10. decembra (SITA) –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský otvorí v indonézskej Jakarte už 7. slovensko-indonézske obchodné fórum. Cieľom pracovnej cesty do Indonézskej republiky je hľadanie ďalších možností rozvoja vzájomnej ekonomickej a obchodnej spolupráce s akcentom na sektor energetiky. K tomu by malo prispieť aj otvorenie zastúpenia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v Jakarte.

Slovensko – indonézske obchodné fórum je okrem prezentácie slovenských a indonézskych energetických spoločnosti zamerané na hľadanie spolupráce v oblasti energetickej bezpečnosti. „Zvyšovanie energetickej bezpečnosti Slovenska patrí medzi hlavné strategické ciele programového vyhlásenia vlády, ako aj pripravovanej energetickej politiky Slovenskej republiky. Na ich dosiahnutie boli stanovené priority, ako sú napr. diverzifikácia energetických zdrojov a prepravných trás, zvyšovanie jadrovej bezpečnosti a zvyšovanie podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie. Všetky opatrenia sa však musia realizovať s prihliadnutím na ochranu spotrebiteľa i životného prostredia, aby bola zabezpečená trvalo-udržateľná energetika i ekonomika Slovenska“, pripomenul v tejto súvislosti minister T. Malatinský. Na fóre sa očakáva podpis viacerých zmluvných dokumentov, osobitne obchodnej dohody na výstavbu vodnej elektrárne 2×60 MW na ostrove Batam medzi slovenskou firmou Istroenergo Levice a indonézskym partnerom a memoranda o porozumení týkajúceho sa výstavby elektrárne 2×300 MW vrátane rozvodnej siete. Projekt zabezpečí prepojenie elektrickej siete medzi indonézskym ostrovom Batam a Singapurom.

Šéf slovenského rezortu hospodárstva bude diskutovať o možnostiach lepšej spolupráce s ministrom – koordinátorom pre ekonomické záležitosti Indonézie Hatta Rajasom. „Slovensko má trvalý záujem na pokračovaní štandardných, partnerských a transparentných bilaterálnych vzťahov s Indonéziou a je pripravené spolupracovať aj v oblasti energetického sektora. Tu by som zdôraznil predovšetkým oblasti výstavby elektrární, ťažobného priemyslu a jadrovej energetiky. Treba však podporiť rokovania slovenských a indonézskych obchodných partnerov i pri ďalších významných spoločných aktivitách v energetike ako je napríklad ťažba uhlia“, povedal minister T. Malatinský. Naplánované sú aj stretnutia s predstaviteľmi Indonézskej voľnej obchodnej zóny na Batame, ako aj so zástupcami priemyselnej skupiny Kabil Industrial Estate.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 50 % zľava na vlak: Cestujte so ZSSK na Profesia days

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.