Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovensko bude na EXPO Miláno 2015 v elitnej zóne

BRATISLAVA 26. februára –

Na medzinárodnej výstave EXPO Miláno 2015 bude expozícia Slovenska umiestnená na lukratívnom mieste, priamo vedľa zón Japonska a Ruska. V blízkosti slovenského priestoru budú tiež expozície Nemecka, Švajčiarska, Rakúska a usporiadateľského Talianska.
Oficiálnym účastníkom EXPO Miláno 2015 sa Slovensko stalo na konci júla 2013, kedy slovenská strana podpísala so spoločnosťou Expo 2015 S.p.A. zmluvu o účasti. „Náš tím pre túto významnú príležitosť spracoval deklarovanú tému pod názvom „Slovakia, World in the Pocket“ – Slovensko, svet do vrecka, založenú na kultúrnej, spoločenskej či prírodnej rozmanitosti našej krajiny. Pracujeme na tom, aby naša prezentácia bola dostatočne kreatívna, zaujímavá a mala priamy vplyv na rozvoj nášho turizmu a ekonomiky,“ povedal generálny komisár slovenskej expozície EXPO Miláno 2015 Martin Polák.
Prípravy na významnú medzinárodnú prezentáciu Slovenska sa už začali. Ministerstvo hospodárstva SR vypísalo verejné obstarávanie na dodávateľa expozície Slovenskej republiky formou súťaže návrhov. Tie by mali zahŕňať komplexnú koncepciu slovenskej zóny s rozlohou 1 010 m2, vrátane kreatívneho riešenia, programovej náplne a mediálnej komunikácie. Súťaž by mala byť ukončená počas prvého polroka 2014, pričom začiatok prípravných prác expozície je plánovaný na tohtoročné letné obdobie.
Rozpočet na kreatívny koncept, realizáciu a prevádzkové náklady expozície je vo výške 2,3 mil. EUR bez DPH a je zahrnutý v rámci parametrov verejného obstarávania na dodávateľa expozície SR. Susedná Česká republika plánuje podľa odhadov na prezentáciu na EXPO Miláno 2015 použiť zhruba 10 mil. EUR, zatiaľ čo napríklad veľké európske krajiny plánujú investovať od 30 do 50 miliónov EUR.
EXPO Miláno 2015 je najvýznamnejšou svetovou výstavou, ktorej konanie v talianskom Miláne na obdobie 1. mája 2015 až 31. októbra 2015 potvrdila parížska Medzinárodná výstavná kancelária (BIE). Témou nadchádzajúceho EXPO Miláno 2015 bude „Feeding the planet, energy for life“ – Uživiť planétu, energia pre život.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.