Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovensko a Izrael spoločne v priemyselnom výskume a vývoji

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) –
Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský (11. 11. 2012) odlieta na dvojdňovú pracovnú cestu do Izraela. Cieľom je rozvoj vzájomných obchodno-ekonomických vzťahov a podpis Memoranda o spolupráci v priemyselnom výskume a vývoji. To podpíše minister T. Malatinský so svojím partnerom s ministrom priemyslu, obchodu a práce štátu Izrael Shalomom Simhonom. V spoločnom vyhlásení obe strany zdôrazňujú význam stálej podpory svojich ministerstiev inováciám, výskumu a vývoju v súkromnom sektore s cieľom dosiahnuť udržateľný hospodársky rast, podporu pri vytváraní vhodného prostredia na zvyšovanie pracovných možností a rozširovanie podnikateľských príležitostí. Zároveň deklarujú maximálne úsilie na vypracovaní konečnej verzie dohody o spolupráci v oblasti priemyselného výskumu a vývoja, ktorá vytvorí rámec pre lepšiu budúcu spoluprácu medzi priemyselnými subjektmi Slovenska a štátu Izrael. „Verím, že podpis Memoranda medzi Slovenskom a Izraelom o spolupráci v oblasti priemyselného výskumu a experimentálneho vývoja ako aj intenzívne vzájomné konzultácie, vytvoria pevný základ pre obrat v kvalite i kvantite hospodárskej spolupráce našich krajín“, pripomenul v tejto súvislosti minister T. Malatinský.
Šéf slovenského rezortu hospodárstva okrem toho otvorí podnikateľský seminár o inováciách a start-up firmách. „Izraelská ekonomika je absolútnou špičkou v efektivite zapojenia fondov rizikového kapitálu. Tieto financie dokáže rýchlo presunúť do základného ako i aplikovaného výskumu. Má kvalitne prepracovaný systém financovania vedy a výskumu smerom k sektoru malých a stredných podnikov, podnikateľských inkubátorov a technologických klastrov“, konštatoval T. Malatinský, ktorý by sa mal stretnúť aj s hlavným vedcom ministerstva priemyslu, obchodu a práce štátu Izrael Avi Hassonom, vedením technologických spoločností Ness Technologies, ORMAT ako aj so skupinou podnikateľov na záverečnom slovensko – izraelskom podnikateľskom fóre. „Neustále sa snažíme zlepšovať podnikateľské prostredie a posilňovať makroekonomickú stabilitu. Aj preto je Slovensko stále považovane z hľadiska investorov za atraktívnu krajinu. Ďalšie pokračovanie hospodárskeho rastu Slovenska si však bude vyžadovať zásadný obrat. Ide o vertikálne prepojenie producentov a ich spoluprácu s výskumom a vývojom v záujme aplikácie najnovších poznatkov do sektorov informačno-komunikačných technológií, biotechnológií, medicínskej techniky či energetických úspor“, pripomenul minister T. Malatinský. Zároveň dodal, že na vzájomnú spoluprácu je vhodné lepšie využívať existujúce výskumné a vývojové kapacity na vysokých školách a univerzitách obidvoch strán.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Čo všetko vám (ne)kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia? Pred dovolenkou je vhodné zvážiť cestovné poistenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.