Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovenskému predsedníctvu „padnú do lona“ viaceré zložité témy

BRATISLAVA 27. novembra –

Vazil Hudák: Slovenskému predsedníctvu „padnú do lona“ viaceré zložité témy

Brusel (26. november 2015) – Slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ „padnú do lona“ témy ako finalizácia dohody o voľnom obchode s USA, či štatút trhovej ekonomiky pre Čínu. Avizoval to minister hospodárstva Vazil Hudák po rokovaní s komisárkou pre obchod Ceciliou Malmströmovou, ktorému dominovala príprava Slovenska na prevzatie predsedníckej taktovky v júli 2016.
„Komisárka prisľúbila návštevu Slovenska po voľbách,“ povedal V. Hudák s tým, že C. Malmströmová má záujem aj o podujatie, na ktorom by s verejnosťou diskutovala o dohode známej pod skratkou TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership). „Čím viac bude informácií, tým jasnejšie bude, že ide o dobrý projekt,“ zdôraznil minister.
Podľa neho otvorenie amerického trhu predstavuje pre Slovensko ako malú, otvorenú ekonomiku „potenciálny zdroj ďalšieho rastu.“ Je však potrebné zvyšovať konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky, a tým sa pripraviť – „aby sme vo zväčšujúcom sa priestore voľnej obchodnej súťaže mohli byť úspešní“.
Minister podporil aj väčšiu transparentnosť v prebiehajúcich rokovaniach o TTIP, ktoré má v rukách Európska komisia. „Uvítali by sme častejšiu a hlbšiu informovanosť,“ povedal šéf slovenského rezortu hospodárstva a podporil myšlienku tzv. data centier, kde by sa sústreďovali informácie. „My ho vybudujeme na rezorte hospodárstva s prístupom pre zástupcov ministerstiev či národnej rady,“ uzavrel.
Medzi témami, ktoré môžu byť aktuálne počas slovenského predsedníctva, figurujú aj dohody o zóne voľného obchodu s Japonskom či krajinami MERCOSUR.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Rada slovenských exportérov získala ako klaster európsky certifikát excelencie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.