Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Slovenské elektrárne nemajú voči štátu nárok na náhradu škody

BRATISLAVA 19. júla (SITA) –

Okresný súd Bratislava II dnes rozhodol, že Slovenské elektrárne nemajú voči Slovenskej republike nárok na náhradu škody vo výške 94.486.116,- Eur. Takúto škodu uplatnili Slovenské elektrárne voči Ministerstvu hospodárstva koncom februára tohto roku. Slovenské elektrárne tvrdili, že na základe rozhodnutia ministerstva o uložení povinnosti dodať elektrinu domácnostiam a malým podnikom za regulovanú cenu vznikla Slovenským elektrárňam v roku 2009 škoda. Súd sa v rozsudku, ktorý dnes vyniesol, v plnej miere stotožnil s argumentáciou právnych zástupcov ministerstva hospodárstva a uviedol, že rozhodnutie ministerstva hospodárstva Slovenským elektrárňam škodu spôsobiť nemohlo. Je pravdepodobné, že Slovenské elektrárne sa proti rozhodnutiu súdu odvolajú a spor bude pokračovať. Prvostupňové rozhodnutie súdu však naznačuje smer, ktorým sa v tejto kauze súdy pravdepodobne budú uberať.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

Odporúčané články

V Tescu vlani zákazníci nakúpili až 700 miliónov slovenských potravín Poznáme štvrťfinálové dvojice play-off EUHL

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies