Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Semináre na podporu podnikania

BRATISLAVA 25. februára –

Minister T. Malatinský odštartoval sériu seminárov na podporu podnikania

Prvý zo seminárov, ktorý MH SR organizuje v spolupráci so SARIO je zameraný na energetiku. Postupne každé dva mesiace bude rezort organizovať podobné semináre so spoločnosťami v oblasti strojárenstva, chémie, či životného prostredia.

Cieľom týchto workshopov je analýza súčasného stavu odvetví a získanie námetov na zlepšenie opatrení na zvýšenie exportnej výkonnosti slovenských podnikateľských subjektov. “Medzi strategické nástroje na podporu slovenského hospodárstva je aj podpora exportu do krajín mimo EÚ. Snažíme sa vytvárať priestor pre expanziu podnikateľov do regiónov ako Turecko, kde je investičný boom v energosektore. Ukazuje sa, že návrat k vývozu investičných celkov, by bola správna cesta. Otvorili sme priestor pre slovenskú účasť na výstavbe energetiky v Indonézii a niektorých iných štátoch juhovýchodnej Ázie, ale aj na africkom kontinente a juhovýchodnej Amerike. Rokujeme s podnikateľmi zo Saudskej Arábie a máme reálnu šancu stavať elektrárne v oblasti perzského zálivu“, povedal minister T. Malatinský na dnešnom seminári na pôde agentúry SARIO pod názvom „Ponuka exportu investičných celkov a zariadení slovenského energetického strojárenstva a elektrotechniky“.
Ďalším krokom je posilňovanie zastúpenia SARIO v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu nad rámec veľvyslanectiev, aby mali podnikatelia lepší prístup na tieto trhy. Zámerom je diverzifikácia slovenského exportu. Rezort hospodárstva je tomu nápomocný uzatváraním nových dohôd o voľnom obchode, podporou medzinárodnej propagácie slovenských firiem či podporou exportnej výkonnosti SR a zapojením slovenských subjektov do medzivládnych a medzirezortných komisií. V rámci podpory diverzifikácie exportu plánuje MH SR uskutočniť zasadnutia zmiešaných komisií aj vo viacerých netradičných destináciách, napr. Uzbekistan, Kazachstan, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Macedónsko či Mexiko, Turecko alebo India.
„S podporou exportných aktivít slovenských podnikateľských subjektov úzko súvisí aj prezentácia a propagácia slovenských podnikateľských subjektov a výrobkov domáceho pôvodu v zahraničí. Tú najčastejšie realizujeme vo forme oficiálnej účasti MH SR na výstavách, kde sa podnikateľským subjektom pod záštitou a s finančnou podporou MH SR poskytuje priestor v spoločnom stánku SR. Tieto národné stánky SR umožňujú slovenským spoločnostiam za zvýhodnených podmienok predstaviť ich výrobný sortiment a obchodné ponuky, získať prehľad o technickom a technologickom vývoji v danom odvetví a nadviazať nové obchodné kontakty“, doplnil minister T. Malatinský.

Na záver podnikateľom pripomenul, že všetky opatrenia v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR už boli začlenené do širšieho rámca širšieho rámca pripravovanej Stratégie vonkajších ekonomických vzťahov Slovenskej republiky na obdobie 2014-2020. Tá sa sústreďuje na zefektívnenie národného systému podpory exportu a jeho zosúladenie so strednodobými trendmi vo vonkajšom ekonomickom prostredí do roku 2020 a záujmami podnikateľskej sféry. Zároveň požiadal podnikateľov o spätnú väzbu, ktorá pomôže zlepšiť tieto opatrenia a zvýšiť výkonnosť slovenskej ekonomiky.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami STILL Slovensko úspešne rastie. Sťahuje sa do nových priestorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.