Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rozvoj spolupráce s Dánskom

BRATISLAVA 22. októbra (SITA) –

Rozvoj spolupráce s Dánskom

Bratislava (22.10.2012) – Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský sa ako člen delegácie prezidenta SR Ivana Gašparoviča zúčastní na zahraničnej pracovnej ceste do Dánskeho kráľovstva (23-24.10.2012). Zámerom je vytvorenie ďalšieho priestoru na posilnenie slovenského exportu a dánskych investičných aktivít na Slovensko.
Minister T. Malatinský sa počas štátnej návštevy stretne s predsedom dánskeho parlamentu Mogenom Lykketoftom, predsedníčkou vlády Helle Thorning Schmidtovou a generálnym riaditeľom Konfederácie dánskeho priemyslu Karsten Dybvadom. Rokovať bude s ministerkou pre podnikanie a rast Dánska Annette Vilhelmsen a otvorí Dánsko-slovenské inovačné a obchodné fórum, zamerané na inovácie, udržateľný rozvoj a zelené technológie. „Inovácie sú považované za základný zdroj zabezpečenia konkurenčnej schopnosti a následne hospodárskeho rastu. Predstavujú vo svojej podstate schopnosť vidieť v zmenách príležitosť a nie hrozbu. Je preto dôležité, či sa v dnešnej situácii budeme len brániť následkom krízy, alebo ju využijeme ako príležitosť pre naštartovanie novej kvality rastu. A tu je dobré sa inšpirovať u najlepších“, pripomenul v tejto súvislosti šéf slovenského rezortu hospodárstva T. Malatinský. Okrem iného v rámci podujatia bude podpísaná dohoda o spolupráci medzi Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou (SOPK) a Konfederáciou dánskeho priemyslu. „Bilaterálne vzťahy medzi Slovenskou republikou a Dánskym kráľovstvom dosahujú veľmi dobrú úroveň. Slovensko je v Dánsku vnímané ako veľmi podobná partnerská a spojenecká krajina s identickou hodnotovou orientáciou a veľmi blízkymi prioritami vo vzťahu k EÚ a NATO. Dánsko je 20. najvýznamnejším exportným trhom pre SR a 15. najväčším investorom, ktorý vytvoril na Slovensku cez 6500 pracovných miest“, povedal minister T. Malatinský.
Dánsko je charakteristické sofistikovanou modernou trhovou ekonomikou so špičkovými technológiami v poľnohospodárstve, najmodernejším priemyslom s vedúcimi svetovými firmami v oblasti farmácie, námornej prepravy a obnoviteľných zdrojov energie. Túto vysokú úroveň krajina dosiahla vďaka uplatňovaniu inovácii (Dánsko sa v hodnotení Európskej komisie (EK) „Innovation Union Scoreboard 2010“ umiestnilo na 3. mieste za Švajčiarskom a Švédskom). Úroveň výskumu, vývoja a inovácií Dánska potvrdzuje aj vysoký počet prihlásených patentov.
Slovensko má s Dánskom dlhodobo aktívnu obchodnú bilanciu.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami V Rimavskej Bani predstavili dva projekty, ktoré zatraktívnia turistickú ponuku regiónu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.