Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Rokovanie Pracovnej skupiny pre energetiku krajín V4

BRATISLAVA 18. septembra –

V rámci slovenského predsedníctva v združení krajín Višegrádskej štvorky sa konalo dnes (18.09.2014) na pôde Ministerstva hospodárstva SR rokovanie Pracovnej skupiny pre energetiku a Plynárenského fóra krajín V4 za účasti zástupcov ministerstiev a expertov V4 z oblasti plynárenstva. Hlavnými témami rokovania boli najmä návrhy cieľov klimatickej a energetickej politiky EÚ pre obdobie medzi rokmi 2020 a 2030 zverejnených Európskou komisiou a návrhy opatrení pre zvýšenie energetickej bezpečnosti aj v súvislosti s prípravou rokovania Európskej rady v októbri.

„Motto slovenského predsedníctva – Dynamický Vyšehrad pre Európu a svet – reflektuje náš cieľ posilniť konkurencieschopnosť a ekonomický rast v regióne. Preto je regionálna spolupráca krajín V4 v oblasti energetiky kľúčová a to aj v kontexte súčasného diania dotýkajúceho sa bezpečnosti zásobovania zemným plynom. Počas nášho predsedníctva budeme týmto témam venovať sériu rokovaní na pracovnej aj ministerskej úrovni“, uviedla riaditeľka odboru medzinárodných vzťahov v energetike Ing. Alena Žáková.

K prioritám slovenského predsedníctva vo V4 v energetike patrí okrem presadzovania spoločných záujmov pri diskusii o cieľoch v oblasti zníženia emisií skleníkových plynov, využívania obnoviteľných zdrojov a úspor energie aj dobudovanie vnútorného trhu s energiami a posilnenie regionálnej dimenzie bezpečnosti dodávok zemného plynu. Experti sa na rokovaní tiež venovali regionálnej spolupráci v oblasti prípravy spoločného preventívneho akčného plánu a núdzového plánu na regionálnej úrovni ako aj koordinácii pri implementácii sieťových kódov.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SHP Group plánuje na Balkáne masívne rozširovať a modernizovať výrobu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.