Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Podpis Memoranda o porozumení

BRATISLAVA 14. februára –

MH SR, FNM SR, ST a.s. a DT AG podpísali Memorandum o porozumení v súvislosti s predajom 49% akcií spoločnosti Slovak Telekom, a.s.
Podpis Memoranda o porozumení v súvislosti s predajom 49% akcií spoločnosti Slovak Telekom, a.s. slovenskými akcionármi a majoritným akcionárom Deutsche Telekom AG.
Na základe uznesenia vlády SR ešte z roku 2013, v súvislosti s možným odpredajom 49% podielu štátu v spoločnosti Slovak Telekom, a.s., boli minister hospodárstva SR a predseda výkonného výboru FNM poverení rokovať s majoritným akcionárom. Vzhľadom na ustanovenia akcionárskej zmluvy a určenia ďalšieho postupu prišlo k dohode, ktorá bola podpisom Memoranda o porozumení v súvislosti s predajom 49% akcií spoločnosti Slovak Telekom, a.s. docielená.
Z Memoranda vyplýva spolupráca Deutsche Telekom AG pri predaji slovenského podielu v Slovak Telekom, a.s.. Zástupcovia štátu sa v rokovaniach s majoritným akcionárom dohodli na súčinnosti pri predaji cez kapitálový trh.
„Tvrdenia terajšej opozície a zástupcov, ktorí v čase privatizácie sedeli vo vláde sú farizejské, ak zoberiem do úvahy, že dnes má štát minoritný podiel a je bez akejkoľvek kontroly v tejto spoločnosti. Ak tu pán Lipšic spomína privatizáciu, tak je to totálna neznalosť v orientovaní sa v danej problematike a odmietam spájanie tejto dohody s možnou privatizáciou. Považujem predaj prostredníctvom burzy za najtransparentnejší spôsob, kde cenu slovenského podielu navrhnú podľa situácie na trhu poradcovia a investičné banky. Teraz bude nasledovať výber poradcov a investičných bánk a štát svoj podiel môže predať do 9 mesiacov, prostredníctvom tzv. Initial Public Offering (IPO), povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.
„Pri zverejnení Memoranda treba rešpektovať aj majoritného akcionára, ktorý podpísal túto dohodu. Predpokladám, že so zverejnením bude súhlasiť a v najbližších dňoch bude zverejnené. Informáciu o podpise Memoranda zo strany Deutsche Telekom AG máme písomne potvrdenú, no originál listiny nebol fyzicky doručený“, dodal minister Malatinský.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami SodaStream má už vyše 800 výmenných miest. Bombičku si vymeníte aj vo viac než 200 drogériách Teta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.