Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Ocenenie úspešných projektov programu SLOVSEFF

BRATISLAVA 5. októbra (SITA –

Slávnostné ocenenie úspešných projektov programu SLOVSEFF
V Bratislave sa včera (4. 10. 2012) v priestoroch hotela Radisson Blu Carlton uskutočnila konferencia SLOVSEFF, na ktorej sa okrem iného už po tretí krát oceňovali úspešné projekty programu. Dvom najúspešnejším projektom odovzdal cenu štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Dušan Petrík. SLOVSEFF je zameraný na podporu energetickej efektívnosti a projektov v bytovom sektore.
„Energetická efektívnosť predstavuje jednu z kľúčových priorít a nástrojov na plnenie politík Európskej únie, a to hlavne v oblasti zvyšovania energetickej bezpečnosti, ako aj v oblasti ochrany klímy. Energetická efektívnosť taktiež prispieva k znižovaniu energetickej chudoby a jej opatrenia v sektore budov, priemyslu, dopravy, verejného sektora a spotrebičov vedú k znižovaniu emisií skleníkových plynov“, povedal v úvodnom príhovore štátny tajomník MH SR Dušan Petrík.
Na slávnosti, sa okrem MH SR, EBRD a spoločnosti ENVIROS (projektového manažéra programu SLOVSEFF), zúčastnili aj zástupcovia slovenských bánk a klientov úspešných projektov. Štátny tajomník MH SR D. Petrík odovzdal cenu zástupcom spoločnosti Agro Tami Nitra a.s. za najlepší projekt priemyselnej energetickej efektívnosti a zástupcom Energobyt s.r.o., Rimavska Sobota za najlepší projekt diaľkového vykurovania.
MH SR v spolupráci s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj (EBRD) a Európskou komisiou zriadilo úverovú linku SLOVSEFF, ktorá poskytuje úvery prostredníctvom vybraných slovenských bánk, už od roku 2007. Na I. etapu tejto úverovej linky bol poskytnutý z Medzinárodného fondu na podporu vyraďovania JE V1 Jaslovské Bohunice (BIDSF) grant vo výške 15 mil. eur a EBRD poskytla 60 mil. eur.
Vzhľadom na veľký záujem o tieto úvery bola v roku 2010 spustená aj II. etapa programu SLOVSEFF, kde z fondu BIDSF bolo vyčlenených ďalších 15 mil. eur a z prostriedkov EBRD bola poskytnutá suma 90 mil. eur. Celkovo bola poskytnutá podpora viac ako 600 projektom.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.