Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Najlepšia spolupráca je medzi SOŠS Skalica a INA SKALICA

BRATISLAVA 29. apríla –

Dnes dopoludnia sa na výstavisku Agrokomplex – Výstavníctvo, š. p., Nitra, uskutočnilo slávnostné otvorenie veľtrhu práce JOB EXPO a výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2014, ktorej hlavným organizátorom je Ministerstvo hospodárstva SR. Otváracieho ceremoniálu sa zúčastnili predseda vlády SR Robert Fico, slovenský podpredseda EK Maroš Šefčovič, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Pavol Pavlis a ďalší významní hostia z regionálnej štátnej správy a samosprávy, zamestnávateľských organizácií i školstva, čím podčiarkli význam týchto podujatí pre smerovanie trhu práce na Slovensku.

Na príprave 22. ročníka celoslovenskej prezentačnej výstavy SOŠ Mladý tvorca 2014 sa okrem MH SR podieľali aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo obrany SR, Nitriansky samosprávny kraj a ostatné samosprávne kraje, Združenie pre rozvoj stredoškolského odborného vzdelávania, profesijné zväzy a združenia. Hlavnými cieľmi najväčšej výstavy stredoškolského vzdelávania na Slovensku je podpora a propagácia stredoškolského odborného vzdelávania, zvýšenie záujmu žiakov základných škôl, ktorí sa rozhodujú o svojom budúcom povolaní, o odborné vzdelávanie i prezentácia mladých talentov v jednotlivých profesiách. „Stále ma dokáže prekvapiť, koľko šikovných a tvorivých ľudí na Slovensku máme. No nevieme o nich, alebo sa o nich dozvieme len náhodou. A to je práve úlohou výstavy Mladý tvorca a súťaží organizovaných v rámci nej – nachádzať tých, ktorí sa už v mladom veku niečím pozitívnym vyznačujú a majú potenciál výrazne posunúť vpred seba, svoje bezprostredné okolie, i svoju krajinu. Je našou povinnosťou podať im pomocnú ruku a v maximálnej možnej miere im asistovať pri pretavení ich nápadu do praxe“, uviedol na otvorení výstavy štátny tajomník MH SR Pavol Pavlis.

Spojenie výstavy Mladý tvorca s Veľtrhom práce JOB EXPO je výbornou príležitosťou pre manažmenty stredných odborných škôl a zamestnávateľských organizácii pre nadviazanie užšej spolupráce, ktorá je dôležitá pre uplatnenie absolventov škôl na trhu práce. Význam tejto spolupráce mal rezort hospodárstva zámer zdôrazniť aj vyhlásením súťaže „Najlepšia spolupráca SOŠ so zamestnávateľskou sférou pri príprave žiakov pre odvetvia v pôsobnosti MH SR“. Do súťaže, ktorou sa hodnotil školský rok 2012/2013, sa prihlásilo 12 projektov. Ako najlepšia bola vyhodnotená spolupráca Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici so strojárskou firmou INA SKALICA, s. r. o. Cenu z rúk štátneho tajomníka MH SR Pavla Pavlisa počas otváracieho ceremoniálu prevzala riaditeľka školy a zástupcovia firmy INA Skalica.

Mladý tvorca je najväčšia výstava stredoškolského vzdelávania na Slovensku. Zúčastňuje sa jej 148 vystavovateľov a spoluvystavovateľov, ktorí na ploche 4 000 m2 prezentujú svoju činnosť a ponúkajú širokú škálu učebných a študijných odborov ktoré vyučujú. Výstava je doplnená množstvom sprievodných podujatí: umeleckými vystúpeniami žiakov, pracovnými workshopmi pre žiakov ZŠ a SŠ, konferenciou duálnom vzdelávaní, ale aj prezentačnými aktivitami, ktoré pripravili rezorty dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, zdravotníctva, vnútra, obrany s tematikou nástrah pri hľadaní práce v zahraničí, drogových závislostí a zdravého životného štýlu ako aj ukážky práce policajných a požiarnych zložiek i vojenskej techniky a výzbroje.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Trendy zákazníckej skúsenosti pomôžu maloobchodníkom čeliť rýchlym zmenám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.