Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Minister hospodárstva otvorí konzultačné centrum pre občanov

BRATISLAVA 30. novembra –

Minister hospodárstva Vazil Hudák otvorí v utorok 1. decembra 2015 v Banskej Bystrici spoločne s predsedom vlády SR Robertom Ficom prvé konzultačné centrum pre občanov, ktoré bude slúžiť na informovanie sa občanov, akým spôsobom majú predkladať žiadosti, aby získali od štátu príspevok na ekologické zdroje energie, tzv. projekt zelenadomacnostiam, a ktorého prevádzka odštartuje aj možnosť predkladania žiadostí občanov.

Cieľom projektu je pomôcť ľuďom na Slovensku, aby staré, často neefektívne zariadenia využívajúce fosílne palivá vymenili za kvalitnejšie a modernejšie fungujúce na báze obnoviteľných zdrojov, ktoré neznečisťujú životné prostredie. Podporný mechanizmus umožní zabezpečiť moderné, energeticky efektívne zariadenia aj domácnostiam, ktoré by inak na túto investíciu nemali dostatok finančných prostriedkov.

Domácnosti na Slovensku sa môžu uchádzať o príspevok na ekologické zdroje energie. Prostredníctvom národného projektu Zelená domácnostiam môžu požiadať o poukážku na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v rodinných domoch, ale aj v bytových domoch.

Pre tento účel je v rámci druhého vládneho balíčka vyčlenených pre občanov 45 miliónov €. Vďaka nim by malo byť na Slovensku už v roku 2018 nainštalovaných viac ako 14 000 systémov na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Dátum: 01.12.2015
Miesto: Slovenská inovačná a energetická agentúra
Regionálna pobočka Banská Bystrica
Rudlovská cesta 53, Banská Bystrica
Čas: 11.30 hod.

Miriam Žiaková
Kancelária ministra
hovorkyňa

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.