Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: MH SR vyhralo zásadný spor v kauze Transpetrol

BRATISLAVA 27. júna –

Rezort hospodárstva SR dnes dostal rozsudok Krajského súdu v Košiciach týkajúci sa sporu, v ktorom MH SR navrhovalo určiť exekučný prevod 647 akcií spoločnosti TRANSPETROL, a.s. za absolútne neplatný právny úkon.
Krajský súd v Košiciach v druhostupňovom rozsudku uviedol, že ani jeden z odvolacích dôvodov uplatnených skupinou osôb okolo Ignáca Ilčišina neprichádza do úvahy a rozsudok Okresného súdu Košice II zo dňa 25.9.2013 v plnom rozsahu potvrdil.
„Išlo o jedno z najdôležitejších súdnych konaní v kauze 34% akcií spoločnosti TRANSPETROL, a.s., pretože jeho priamym predmetom bola otázka, či mohla skupina spoločností a osôb prepojených s Ignácom Ilčišinom nadobudnúť v exekúcii akcie, ktoré boli strategickým majetkom štátu“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.
Okresný súd Košice II žalobe ministerstva hospodárstva v podstatnej časti vyhovel a potvrdil absolútnu neplatnosť exekučného prevodu akcií spoločnosti Transpetrol a.s.. Detailne sa tiež vyjadril k viacerým sporným otázkam súvisiacim s kauzou Transpetrol a.s., najmä k námietke údajnej neprípustnosti preskúmavania exekučného konania. Rozsudok Okresného súdu Košice II patrí k jednému z najprepracovanejších a argumentačne najkvalitnejších rozhodnutí v kauze akcií spoločnosti Transpetrol a.s.
Krajský súd v Košiciach sa v druhostupňovom rozsudku plne stotožnil s odôvodnením uvedeným v rozsudku Okresného súdu Košice II a potvrdil, že okresný súd sa so všetkými skutočnosťami presvedčivo vyrovnal a správne ich zhodnotil.
Proti rozhodnutiu Krajského súdu v Košiciach už nie je prípustné odvolanie.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 5 tipov na knihy o ochrane prírody, ktoré sa oplatí prečítať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.