Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: MH SR iniciuje kontrolu NKÚ v Slovenských elektrárňach

BRATISLAVA 18. septembra –

Minister hospodárstva Pavol Pavlis požiadal dňa 17. septembra 2014 listom predsedu NR SR, aby predložil plénu NR SR návrh uznesenia, ktorým uloží Najvyššiemu kontrolnému úradu SR vykonanie kontroly hospodárenia s finančnými prostriedkami v spoločnosti Slovenské elektrárne a. s.
Minister hospodárstva Pavol Pavlis požiadal o návrh uznesenia na vykonanie kontroly v súvislosti ďalším navýšením investičných nákladov a rozpočtu na projekt dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce, požadovaným zo strany spoločnosti Slovenské elektrárne a. s. a v súvislosti s posunom termínov ich dostavby ako aj s už uskutočnenými navýšeniami rozpočtu dostavby jadrovej elektrárne.
Štát má záujem o vykonanie kontroly súvisiacej s finančnými prostriedkami štátu, ktorú doteraz, kým bol akcionárom FNM nebolo možné vykonať, nakoľko FNM vlastnil iba 33,99% akcií, pričom na vykonanie kontroly bolo potrebných 34 %. Po prevode akcií SE a. s. z FNM na MH SR je možné túto kontrolu vykonať bez ohľadu na objem akcií, nakoľko je vlastníkom akcií je už štát.
MH SR vopred vylučuje, že by táto kontrola súvisela s pripravovaným odpredajom akcií SE a. s.

Mgr. Miriam Žiaková
Kancelária ministra
hovorkyňa

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Antivirotikum z dielne slovenských biotechnológov smeruje do Európskej liekovej agentúry. Slováci zverejnili prvotné dáta vlastného lieku na COVID-19

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.