Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH: SR má záujem rozvíjať s Ukrajinou vzťahy vo všetkých oblastiach

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) –

T. Malatinský: „Slovensko má záujem rozvíjať s Ukrajinou vzťahy vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach“
V Bratislave sa skončilo (2. a 3. 9. 2013) 4. zasadnutie Medzivládnej komisie pre hospodársku, priemyselnú a vedecko-technickú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Ukrajinou. Delegáciu Slovenskej republiky viedol predseda slovenskej časti komisie minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský. Predsedom ukrajinskej delegácie bol minister infraštruktúry Ukrajiny Volodymyr Vasyľovyč Kozak. Na rokovaní sa zúčastnili aj predstavitelia štátnych orgánov, organizácií a inštitúcií, ako aj predstavitelia niektorých významných podnikateľských subjektov.
„Ukrajina je veľká a významná krajina s regionálnym dosahom. Slovensko má záujem rozvíjať s ňou vzťahy vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach. Všetky aspekty vzájomnej spolupráce sme prirodzene na týchto rokovaniach nemohli obsiahnuť. Dôležité však je, že obe strany prejavili veľmi jasne dobrú vôľu a záujem hľadať riešenia otvorených otázok. Je to pre nás všetkých výzva zvyšovať úsilie a spoločnými silami pracovať na rozvoji vzájomne výhodných hospodárskych vzťahov“, povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský.
Kľúčovou oblasťou hospodárskej spolupráce Slovenska a Ukrajiny je energetika, v celom svojom komplexe. Sú to tranzity energonosičov (zemný plyn a ropa) možnosti spolupráce v jadrovej energetike a všeobecne v oblasti výroby elektriny, ako aj otázky energetickej úspornosti a obnoviteľných zdrojov energie. Počas dvojdňových rokovaní sa strany venovali aj oblasti dopravy, kde boli identifikované mnohé spoločné záujmy. Experti prediskutovali aj otázky zlepšenia vzájomného obchodu a investícií.
Delegácie na záver podpísali protokol zo 4. zasadnutia Medzivládnej komisie pre hospodársku, priemyselnú a vedecko-technickú spoluprácu medzi Slovenskou republikou a Ukrajinou. Pri tejto príležitosti bola tiež podpísaná Dohoda o spolupráci v oblasti normalizácie, metrológie a posudzovania zhody a Memorandum o porozumení vo veci malého a stredného podnikaní. Ďalšie zasadnutie komisie by sa malo uskutočniť na budúci rok na Ukrajine, pričom konkrétny dátum bude dohodnutý diplomatickou cestou.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.