Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Konferencia Podnikanie na Slovensku – motivácie a očakávania

BRATISLAVA 12. februára (SITA) –

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský otvoril na pôde MH SR konferenciu pod názvom Podnikanie na Slovensku – motivácie a očakávania. Podujatie zorganizovala Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NADSME), ktorej jedným zo zakladajúcich členov je aj MH SR a dekan Fakulty managementu Univerzity Komenského. Cieľom konferencie, ktorá je určená podnikateľom a širokej verejnosti, je prezentovať výsledky svetového prieskumu zameraného na postoje a motivácie obyvateľstva k podnikaniu.
„Budúcnosť podnikania na Slovensku je v nových progresívnych technológiách, ktoré prinášajú zvýšenie pridanej hodnoty, znižovanie surovinovej a energetickej závislosti a vo väčšom využívaním domáceho vedecko-technického potenciálu“, pripomenul minister hospodárstva T. Malatinský. Zároveň si uvedomuje, že malý a stredný podnikatelia majú v tomto smere obmedzený finančný kapitál. Sú tu však otvorené možnosti využívania zdrojov zo štrukturálnych fondov. Úsilie MH SR bude preto, podľa neho, sústredené na dve kľúčové oblasti: dočerpanie alokácie v rámci prebiehajúceho programového obdobia a príprava nového programového obdobia na roky 2014 – 2020. „Pôjde najmä o oblasti podpory malého a stredného podnikania, inovácií, výskumu a vývoja, energetiky a prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo. Nevyhnutnou podmienkou je zlepšenie prístupu k financiám pre malé a stredné podniky s pridanou hodnotou, ktoré sa zameriavajú na vývoj nových produktov, efektívnu výrobu alebo efektívnu distribúciu“, povedal na konferencii šéf slovenského rezortu hospodárstva. Inovácie, výskum a vývoj radí minister medzi jednu zo základných oblastí hospodárstva, umožňujúcu znižovať negatívne následky hospodárskej krízy a za nenahraditeľný intenzifikačný faktor ekonomického rozvoja Slovenska. „Pomocou inovácií môžu podniky neustále napredovať a udržovať si svoje postavenie v rámci trhu, pričom konečnému spotrebiteľovi prinášajú vyššiu pridanú hodnotu. Preto podporujem takéto konferencie, ktoré sú zamerané na vzájomnú výmenu informácií o poznatkoch z projektov financovaných z rámcových programov v oblasti výskumu a vývoja“, povedal na záver minister T. Malatinský.
Na podujatí budú odprezentované aj výsledky slovenského kola prieskumu vrátane porovnania s okolitými krajinami. V prípade mediálneho záujmu, na otázky novinárov odpovedia predstavitelia NADSME.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Ako využívať umelú inteligenciu na lepší život, starostlivosť o prírodu a mier vo svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.