Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. mája 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Dôležité je naštartovať záujem podnikov o inovácie

BRATISLAVA 19. mája –

T. Malatinský: „Dôležité je naštartovať záujem podnikov o inovácie“

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský dnes v budove Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) na Bajkalskej ulici č. 27 v Bratislave o 16. 00 h. slávnostne pokrstí odborné publikácie „Inovatívne Slovensko – východiská a výzvy“ a „Možnosti rozvoja kreatívneho priemyslu“. Publikácie z edície Analýzy a štúdie SIEA majú napomôcť pri nastavovaní podporných politík k novému programovaciemu obdobiu štrukturálnych fondov.
„Chceli sme získať odborne podložené informácie o možnostiach systematickej podpory inovácií v podnikoch a ekonomickom potenciáli kreatívneho priemyslu na Slovensku,“ povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR T. Malatinský. Publikácie pripravila SIEA, ktorá je príspevkovou organizáciou MH SR, v spolupráci s odborníkmi v uvedených oblastiach.
V publikácii „Inovatívne Slovensko – východiská a výzvy“ autori upozornili, že možné spôsoby podpory fungovania inovačného systému sú veľmi široké a ku každej oblasti treba pristupovať individuálne. V zahraničí dve tretiny výdavkov na výskum a vývoj vynakladajú podnikatelia. Na Slovensku je pomer opačný. Až tri pätiny výdavkov na výskum a vývoj tvoria verejné zdroje. Obrátiť tento trend, je pre nás výzvou. Aj preto je našou prioritou, aby slovenské podniky nadobudli dôveru vo vlastné schopnosti, inovovali a mali odvahu investovať týmto smerom. Či už sami alebo v spolupráci so slovenskými výskumnými a vývojovými centrami“, pripomenul minister T. Malatinský.
Stále viac slovenských podnikov, ktorých inovatívne výsledky sa presadzujú doma a v zahraničí, pôsobí v kreatívnom priemysle, a to v oblastiach, ako je napríklad architektúra, dizajn IT alebo reklama. Z hospodárskeho hľadiska sa im doteraz nevenovala dostatočná pozornosť. „Aj na základe výsledkov štúdie „Možnosti rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku“ sa jednoznačne hlásime k podpore kreatívneho priemyslu a budeme sa ňou zaoberať,“ doplnil minister T. Malatinský.
Obe knihy by mali prispieť k otvorenej diskusii o skutočných problémoch pri uplatňovaní inovácií v priemysle a naštartovať intenzívnejšiu spoluprácu medzi zainteresovanými rezortmi.
MH SR plánuje využiť analytické kapacity SIEA aj v budúcnosti. Dnes prezentované publikácie sú prvé z edície Analýzy a štúdie SIEA. Od roku 2007 SIEA pomáha pri riešení otázok inovačného a technologického rozvoja, pri návrhoch legislatívnych opatrení, stratégií a koncepcií, odborných posudkoch a podkladoch pre rozhodovaciu činnosť ministerstva v oblasti inovácií.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Štátny tajomník Slavomír Partila ocenil tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stretol sa na nich s deťmi aj so samotným Matejom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.