Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Dohoda medzi vládou SR a vládou Poľska

BRATISLAVA 22. novembra (SITA) –

Dohoda o spolupráci pri implementácii projektu plynovodu prepájajúceho prepravné siete Poľska a Slovenska

Minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský podpísal Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Poľskej republiky o spolupráci pri realizácii projektu plynovodu spájajúceho slovenskú a poľskú prepravnú sieť.
Dohoda nadväzuje na Spoločné vyhlásenie zo zasadnutia predstaviteľov vlád Slovenskej republiky a Poľskej republiky, ktoré bolo prijaté 27. marca 2013 v Poprade a bola iniciovaná ako podporný nástroj pri akcelerácii procesu prípravy a implementácie projektu slovensko-poľského prepojenia strategickými investormi, (EUSTREAM, a.s. a Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A). Projekt získal status „projektu spoločného záujmu“ EÚ a je súčasťou strategického severojužného plynárenského koridoru v strednej Európe.
„Cieľom tejto dohody je vymedziť mechanizmy spolupráce pri príprave a realizácii uvedeného projektu. Projekt predstavuje jednu z priorít slovenskej energetickej politiky v oblasti energetickej infraštruktúry. Slovensko takto zlepší bezpečnosť dodávok plynu diverzifikáciou prepravnej trasy a zdroja a zároveň zvýši konkurenciu a likviditu trhu,“ povedal v tejto súvislosti minister T. Malatinský.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.