Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: 201 miest a obcí bude mať nové osvetlenie

BRATISLAVA 26. novembra (SITA) –

201 miest a obcí bude mať nové osvetlenie

Bratislava (26.11.2012) – Ministerstvo hospodárstva SR ukončilo proces vybavovania žiadostí v rámci výzvy KaHR-22VS-1001 zameranej na podporu obnovy a modernizácie verejného osvetlenia. Výsledkom je 201 úspešných projektov za 36,4 mil. Eur. Nové verejné osvetlenie tak bude v 201 mestách a obciach.

Výzva zameraná na podporu obnovy a modernizácie verejného osvetlenia v mestách a obciach bola vypísaná v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast (OP KaHR), opatrenie 2.2 – Budovanie a modernizácia verejného osvetlenia pre mestá a obce a poskytovanie poradenstva v oblasti energetiky. Pôvodná alokácia finančných zdrojov na výzvu bola vo výške 17,7 mil. Eur. Pre vysoký dopyt a množstvo žiadostí bolo rozhodnuté o navýšení disponibilných prostriedkov pre verejné osvetlenie z iných zdrojov operačného programu. Po zdĺhavých a náročných diskusiách s Európskou komisiou, ktorá vyjadrila svoj nesúhlas s navýšením zdrojov pre oblasť verejného osvetlenia, sa MH SR podarilo dosiahnuť v tejto veci konsenzus, ktorého výsledkom bude 201 podporených projektov za 36,4 mil. Eur. To znamená zdvojnásobenie počtu vybavených žiadostí pre mestá a obce.

Cieľom efektívneho využitia týchto zdrojov bolo v prvom rade zabezpečiť úsporu verejných financií z rozpočtov miest a obcí. Verejné osvetlenia sú v katastrofálnom stave a pýtajú zdroje na údržbu a nehovoriac o cene za spotrebovanú energiu. Druhým veľmi vážnym dôvodom je bezpečnosť obyvateľov, ich majetku a komfort života v regiónoch. Som presvedčený, že popri úspore verejných financií sa zároveň zvýši bezpečnosť a zníži kriminalita“, povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Čistinky od svojho Lidla získavajú nové sídla

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.