Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH odštartovalo podporu pre podnikateľov formou Inovačných voucherov

BRATISLAVA 3. októbra – Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky vyhlásilo dňa 1. októbra 2013 na základe zákona č. 71/2013 Z. z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MH SR výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v rámci Schémy na podporu spolupráce podnikateľských subjektov a vedecko – výskumných pracovísk formou Inovačných voucherov (schéma pomoci de minimis – Schéma DM – 1/2012, v znení dodatku č. 1, zverejnená v Obchodnom vestníku č. 189 dňa 1. októbra 2013).

„Cieľom je podporiť podnikateľské subjekty, ktoré majú potenciál zvyšovať svoju konkurencieschopnosť prostredníctvom inovácií vlastných produktov, služieb alebo technológií pomocou oprávnených vedeckých inštitúcii“, povedal v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Celková nominálna hodnota vouchera pre podnikateľské subjekty s počtom zamestnancov menej ako 250 je 3 500,- EUR, pre podnikateľské subjekty s počtom zamestnancov od 250 do 500 vrátane, je celková nominálna hodnota vouchera 10 000,- EUR. Výška dotácie pre podnikateľské subjekty s počtom zamestnancov menej ako 250 je 100%, pre podnikateľské subjekty s počtom zamestnancov od 250 do 500 vrátane je 50 % celkových oprávnených výdavkov realizovaného projektu podľa tejto schémy. Rozdiel medzi celkovými výdavkami projektu a výškou poskytnutej dotácie je hradený z vlastných zdrojov prijímateľa.

Indikatívna výška výdavkov plánovaných v rámci schémy na rok 2013 je 250 000,- EUR

Žiadosti o dotácie môžu fyzické osoby alebo právnické osoby podľa § 2 ods. 2 Obchodného zákonníka, ktoré sú registrované na území Slovenskej republiky a vykonávajú podnikateľskú činnosť na území Slovenskej republiky, predkladať na Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA), ktorá je vykonávateľom schémy pomoci, v termíne do 31. októbra 2013.

Podrobnejšie na:
http://www.economy.gov.sk/vyzva-na-podporu-spoluprace-podnikatelskych-subjektov-a-vedecko-/141338s
http://www.siea.sk/uvod-aktuality/c-5286/vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-dotacie-na-podporu-inovacii-inovacne-vouchery/

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily a prinášajú unikátny program stáží „Talent Garden“ pre univerzitných študentov Získali ste štátny príspevok na digitálneho žiaka? Príďte ho využiť do DATARTu!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.