Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF: Štátny rozpočet v novembri so schodkom 622 mil. eur

BRATISLAVA 1. decembra –

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu novembra 2016 medziročne nižšie až o 1,984 mld. eur, čo predstavuje -13,3 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli nižšie o 1,424 mld. eur (-10,4 %). Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu novembra schodok vo výške 622,2 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 559,3 mil. eur, čo predstavuje -47,3 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 476,9 mil. eur (5,0 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 591 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 67 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 10 mil. eur, a pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti o 0,2 mil. eur. Medziročný pokles bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 122 mil. eur a pri dani z príjmov fyzických osôb 71 mil. eur.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu ostatných príjmov z podnikania a z vlastníctva majetku o 5,9 mil. eur. Kapitálové príjmy sú medziročne nižšie o 0,8 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 4,7 mil. eur (-0,4 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 1,822 mld. eur, resp. -59,9 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 356 mil. eur, resp. -62,4 %.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=873

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Slovensko čaká zásadná zmena energetiky. Čo prinesie zimný balíček? Logistický park v Senci posilňuje portfólio a postavenie P3 na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.