Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR:Zostatky vkladov na doručiteľa sa dajú vybrať len do konca roka

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) –

Ministerstvo financií SR informuje verejnosť, že na základe novely Občianskeho zákonníka je možné požiadať o výplatu peňažných prostriedkov pri zrušených vkladoch na doručiteľa najneskôr do 31. decembra 2013. Uplynutím tejto lehoty zanikne právo požiadať o výplatu peňažných prostriedkov v rozsahu náhrad zostatkov zrušených vkladov na doručiteľa.
Žiadosť o výplatu peňažných prostriedkov sa predkladá v banke alebo pobočke zahraničnej banky, v ktorej bola vkladná knižka na doručiteľa vystavená, a to osobne alebo prostredníctvom splnomocneného zástupcu. Žiadosť sa predkladá na tlačive, ktoré je zverejnené v prevádzkových priestoroch banky, resp. na jej internetovej stránke. Lehota na výplatu zostatku je 90 dní odo dňa podania žiadosti v príslušnej banke. O výplatu peňažných prostriedkov je možné požiadať aj bezhotovostne prevodom na účet.
Právo na výplatu má osoba, ktorá predloží vkladnú knižku na doručiteľa alebo iný cenný papier na doručiteľa potvrdzujúci uloženie tohto vkladu a preukáže svoju totožnosť dokladom totožnosti. Ak je vklad viazaný na oznámenie hesla a žiadateľ nepozná heslo, musí preukázať, že mu vklad patrí.
V evidencii Ministerstva financií SR je viac ako milión zrušených vkladov na doručiteľa v celkovom objeme 26,4 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=652

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Stavebné sporenie objavuje čoraz viac ľudí. Najväčší záujem je o sporenie pre deti 365.bank uzavrela rok 2023 so ziskom takmer 85 mil. eur. V zmysle svojej stratégie naďalej upevňuje pozíciu retailovej banky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.