Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Zasadnutie ministrov pre hospodárske a finančné záležitosti

BRATISLAVA 6. septembra –

Neformálne zasadnutie ministrov pre hospodárske a finančné záležitosti

V dňoch 9. a 10. septembra sa v Bratislave uskutoční neformálne zasadnutie ministrov pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN). Hostiteľ zasadnutia, minister financií Peter Kažimír, zároveň privíta guvernérov centrálnych bánk členských štátov EÚ a viacerých prominentných hostí.

Prvý deň neformálneho zasadnutia Rady ECOFIN sa začne diskusiou na tému „Budúcnosť hospodárskych politík EÚ“, pričom ministri zhodnotia, či ich súčasný rámec postačuje na aktuálne bezprecedentné výzvy ako napríklad migrácia, odchod Veľkej Británie z EÚ či bezpečnostné výzvy. „Snahou je poučiť sa z predošlých chýb a postupne nadizajnovať nástroje, vďaka ktorým sa vyhneme alebo aspoň zmiernime prípadné budúce krízy“, naznačil minister Kažimír. Pozvanie prijali aj bývalí ministri financií M. Monti a A. Borg.

„V ďalšej diskusii sa pozrieme na takpovediac inteligentnú integráciu v rámci eurozóny“, P. Kažimír uviedol na margo druhého diskusného bloku „Prehlbovanie hospodárskej a menovej únie – fiškálny pilier“. Cieľom má byť zabezpečenie zodpovedných fiškálnych a štrukturálnych politík na národnej úrovni a vytvorenie fiškálneho nástroja na absorpciu makroekonomických šokov na centrálnej úrovni. Súčasťou diskusie budú aj prezentácie V. Gaspara z Medzinárodného menového fondu, D. Grossa z think-tanku CEPS a G. Wolffa z think-tanku Bruegel.

Aj sobotná časť zasadnutia sa sústredí na aktuálne dominantné témy. Ide o daňové otázky s cieľom nájsť rovnováhu medzi účinným bojom proti daňovým únikom, podvodom a kriminalite vrátane financovania terorizmu a potrebou zabezpečiť stabilné, predvídateľné daňové prostredie. V rámci diskusie vystúpi šéf OECD J. A. Gurria. Dvojdňové zasadnutie uzavrú ministri témou „Investičný plán pre Európu“ za účasti prezidenta EIB W. Hoyera a výkonného riaditeľa EFSI W. Molterera.
Spomínaným rokovaniam vo formáte ECOFIN bude predchádzať štandardné zasadnutie Euroskupiny (9. september, 9.00 – 12.00 hod.). Na okraji ECOFIN-u sa zasa uskutoční panelová diskusia „Europe at a Crossroad: What Happens Next with the EU Economic Governance“ za účasti V. Hudáka z MF SR a prominentných zahraničných hostí (9. september, 15.00 – 16.15 hod., hotel Devín).

Tlačová konferencia po zasadnutí Euroskupiny sa uskutoční v piatok o 12.00 hod. v tlačovom centre Reduty (námestie E. Suchoňa 1, Bratislava). Tlačové konferencie k neformálnemu zasadnutiu Rady ECOFIN sú plánované v piatok o 17.15 hod. a v sobotu o 12.30 hod.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Výzva na podporu účasti Taiwanu v ICAO. Lin Chia-lung, minister dopravy a komunikácií Čínskej republiky (Taiwan)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.