Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Vznik nového NCDCP, a. s.

BRATISLAVA 6. novembra –

Začiatkom novembra vznikol pridelením licencie NBS nový Národný centrálny depozitár cenných papierov, a. s. (NCDCP), ako 100%-ná dcérska spoločnosť Slovenskej záručnej a rozvojovej banky, a. s.

NCDCP bol založený v súlade s novoprijatou Koncepciou rozvoja kapitálového trhu, ktorá predpokladá aktualizáciu inštitucionálnej podpory kapitálového trhu na Slovensku.

„Nový centrálny depozitár cenných papierov bude pevnou súčasťou infraštruktúrnej podpory kapitálového trhu. Kľúčovou výzvou je získanie pozície spoľahlivého a efektívneho partnera subjektov pôsobiacich na kapitálovom trhu v SR“, povedal predseda predstavenstva NCDCP Ľubor Jenis.

Prioritnými cieľmi rozvoja slovenského kapitálového trhu je dosiahnuť úrovne kapitalizácie a likvidity porovnateľnej s trhmi krajín V4. Okrem toho kvalitu infraštruktúry a štandardov služieb porovnateľnú s vyspelými trhovými ekonomikami.

NCDCP bude fungovať na členskom princípe. Jeho ambíciou je ponúknuť technickú podporu spracovania operácií na kapitálovom trhu. Fungovať bude v súlade s najnovšími pravidlami EÚ, modernými trendmi v oblasti procesnej a produktovej vybavenosti tak, aby bol plnohodnotne pripravený na situáciu liberalizovaného trhu od roku 2015. Spustenie riadnej činnosti NCDCP sa očakáva v priebehu budúceho roka. Vedenie spoločnosti tvoria ľudia, ktorí dlhodobo pôsobili v manažérskych pozíciách v bankách, poisťovniach a investičných spoločnostiach.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Liečba vysokého LDL cholesterolu je vo väčšine prípadov doživotná

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.