Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Vzdelávanie analytikov v štátnej správe

BRATISLAVA 3. júla –

Ministerstvo financií od januára 2014 v spolupráci s partnermi realizuje národný projekt zameraný na vzdelávanie analytikov v štátnej správe.

Cieľom projektu je budovanie analytických kapacít pre tvorbu verejných politík prostredníctvom získavania odborných poznatkov a skúseností na medzinárodnej úrovni, a tak zvyšovanie kvality ľudských zdrojov v štátnej správe. Cieľovou skupinou projektu sú analytickí pracovníci MF SR a partnerov. Obsahom projektu je účasť pracovníkov analytických útvarov a ďalších analytických pracovníkov na stážach, kurzoch, seminároch, konferenciách a ďalších podujatiach na najlepších svetových vzdelávacích inštitúciách. V rámci projektu sú identifikované podujatia, ktorých by sa mala cieľová skupina v rámci projektu zúčastniť. Zoznam podujatí, spolu s absolvovanými účastníkmi a pravidlami účasti bude priebežne aktualizovaný a dostupný na tejto stránke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9677

Efektívne riadenie projektu zabezpečuje Riadiaci výbor, ktorého členmi sú aj predstavitelia mimovládnych organizácii zameraných na verejnú politiku. Výbor určuje strategické smerovanie projektu, kontroluje jeho napĺňanie, rozhoduje o zásadných zmenách v projekte, rozpočte pre partnerov, atď.
Projekt je realizovaný ako multicieľový prostredníctvom dvoch zrkadlových národných projektov – ITMS 271300330031 a 27140130200. Je spolufinancovaný cez Európsky sociálny fond s rozpočtom 607 tisíc eur do konca roku 2015. Predkladateľom projektu je MF SR, ostatné verejné organizácie sú v projekte zapojené ako partneri – MPSVR SR, MZ SR, MŠVVŠ SR, MŽP SR, MDVRR SR, MV SR a RRZ. Trvanie projektu je plánované do decembra 2015.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.