Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. októbra 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Výsledky roka 2013 prekonali prvotné odhady

BRATISLAVA 21. októbra –

Hospodárenie štátu v roku 2013 skončilo lepšie než prvotne odhadované s verejným dlhom na úrovni 54,6 percenta hrubého domáceho produktu pri deficite verejných financií 2,6 percenta HDP.

Pokles dlhu, ktorého úroveň je deviata najnižšia spomedzi všetkých členských krajín Európskej únie, nám zároveň odbrzďuje dlhovú brzdu z tretieho sankčného pásma.

„Je to dobrá správa a vyplýva z toho otázka, čo teraz,“ uviedol štátny tajomník ministerstva financií Vazil Hudák. Odbrzdenie podľa neho otvára priestor na diskusiu v parlamente o opatreniach zameraných na podporu nízkopríjmových skupín a zvyšovaní platov učiteľov, aj o opatreniach zameraných na podporu domáceho dopytu. Výsledok možných budúcich rokovaní by bolo predčasné prejudikovať.

Vláda minulý týždeň schválila budúcoročný rozpočet s deficitom 1,98 percenta HDP a plánuje dosiahnuť štrukturálne vyrovnaný rozpočet v roku 2017 s postupne klesajúcim dlhom.

Hudák zároveň zdôraznil že ministerstvo financií neplánuje uvoľniť už prijaté 3-percentné zoškrtanie výdavkov na tento rok.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

dn

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Ceny R. K. Ignis pre Srečka Mustagrudiča (in memoriam) a Milana Fiľa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.