Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR : Vyjadrenie Dany Meager – One Belt – One Road

BRATISLAVA 13. novembra –

Vyjadrenie štátnej tajomníčky MF SR a splnomocnenkyne vlády pre iniciatívu „Hodvábnej cesty“ Dany Meager k príchodu nákladného vlaku z Číny:

Dana Meager: „Cieľom tejto vlády a mňa ako splnomocnenkyne vlády pre iniciatívu „Hodvábnej cesty“ je, aby táto linka bola efektívne vyťažená, ideálne na 100 % svojej kapacity. Doterajšie vlakové prepravy z Číny do Európy cez Slovensko dokazujú, že táto trasa je nielen rýchla, ale aj bezpečná. Vláda v máji tohto roka schválila koncepciu rozvoja Slovensko – Čínskych vzťahov, čo prestavuje základný plán toho, aby sa Slovensko mohlo stať bránou na obchodovanie medzi Čínou a Európou.

Je stále veľa ľudí, ktorí si myslia, že ide iba o samotnú prepravu tovarov a tu chcem zdôrazniť, že už dávno nehovoríme len o samotnej preprave, teda o tranzitných koridoroch, ale dnes už hovoríme o tzv. ekonomických koridoroch, v rámci ktorých môžeme v najbližších rokoch očakávať významné pohyby v oblasti investícií. Projekt hodvábnej cesty považujem za jeden z najdôležitejších pilierov ďalšieho rozvoja národného hospodárstva Slovenska.“

Alexandra Gogová

Riaditeľka Tlačového odboru Ministerstva financií SR

Odporúčané články

Lidl opäť zvyšuje mzdy, platí o tretinu viac ako je priemer na trhu Fasáda hotela Danube sa nekolauduje, investor predložil návrhy na jej zmenu!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

Odporúčame

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...