Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Vyhlási obstarávanie na prevádzkovateľa systému eKolok

BRATISLAVA 25. februára –

MF SR vyhlási obstarávanie na prevádzkovateľa systému eKolok

Ministerstvo financií SR vyhlási obstarávanie na poskytovanie služieb centrálnej evidencie, zúčtovania a vrátenia poplatkov a na prevádzkovanie nového centrálneho systému pre platby poplatkov (eKolok). Prevádzkovateľ systému bude zabezpečovať výber, evidenciu, zúčtovanie a vracanie správnych a súdnych poplatkov prostredníctvom elektronického systému eKolok a plniť ďalšie úlohy vyplývajúce zo zmluvy.
Nový systém úhrady správnych a súdnych poplatkov prostredníctvom tzv. elektronických kolkov prináša zásadnú zmenu v platení týchto poplatkov. Zámerom je zvýšiť komfort občanov a firiem pri platení správnych a súdnych poplatkov, zjednodušiť a sprehľadniť celý systém a zvýšiť kvalitu finančného riadenia príjmov štátu. V rámci nového systému budú napríklad existovať viaceré možnosti platieb, teda bude možné platiť poplatky aj bezhotovostne. Centrálny platobný systém eKolok nahradí súčasnú formu platenia poplatkov papierovými kolkovými známkami postupne v priebehu roka 2014. Pôjde o jeden z najmodernejších systémov platenia poplatkov v Európe.
Podľa zákona o verejnom obstarávaní je nevyhnutné ku každej zmluve s finančným plnením realizovať verejné obstarávanie, ak sa na danú situáciu nevzťahuje zákonná výnimka. Zároveň však podľa zákona o správnych poplatkoch a zákona o súdnych poplatkoch môže byť prevádzkovateľom nového systému eKolok iba spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu, keďže výnos z týchto poplatkov je príjmom štátneho rozpočtu. A súčasne je podľa zákona splnomocnený zabezpečovať prevádzku systému len ten subjekt, ktorý doposiaľ vykonával distribúciu a predaj papierových kolkových známok. Zmluva bude uzatvorená na dobu desiatich rokov odo dňa nadobudnutia účinnosti zmluvy.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatId=84&NewsID=667

Tlačový odbor
Ministerstvo financií Slovenskej republiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.