Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Výdavky ŠR medziročne nižšie o viac ako 700 mil. eur

BRATISLAVA 1. augusta –

Výdavky štátneho rozpočtu medziročne nižšie o viac ako 700 mil. eur

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu júla 2016 medziročne nižšie až o 724,4 mil. eur, čo predstavuje -8,0 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli nižšie o 162,4 mil. eur (-2,1 %). Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu júla schodok vo výške 624,2 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 562 mil. eur, čo predstavuje -47,4 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 310,6 mil. eur (+5,2 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 398,8 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 49,8 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 6,3 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 2,0 mil. eur. Mierny pokles bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty a pri dani z príjmov fyzických osôb.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 16 mil. eur a príjmov z prenájmu majetku o 15,9 mil. eur. Kapitálové príjmy sú medziročne nižšie o 1,9 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 69,7 mil. eur (-8,0 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 549,7 mil. eur, resp. -39,5 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 112,1 mil. eur, resp. -43,9 %. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 58,9 mil. eur.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Pandémia ochorenia COVID 19 ukázala, že regulácia nemôže byť brzdou dostupnosti novej generácie inovatívnej liečby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.