Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: V októbri boli rozpočtové príjmy aj výdavky nižšie ako vlani

BRATISLAVA 2. novembra –

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu októbra 2017 schodok vo výške 751,7 mil. eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli príjmy aj výdavky štátneho rozpočtu nižšie. Príjmy o 376,8 mil. eur a výdavky o 45,7 mil. eur. Schodok sa medziročne zvýšil o 331,1 mil. eur.

Medziročne došlo k poklesu daňových príjmov o 169,5 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty, spotrebných daniach, dani z príjmov fyzických osôb a pri daniach z používania tovarov. Pri dani z príjmov právnických osôb došlo k medziročnému poklesu.

Príjmy štátneho rozpočtu z dividend zaznamenali medziročný rast o 171 mil. eur. V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu o 14,5 mil. eur. Administratívne poplatky vzrástli o 22,0 mil. eur. Príjmy z prenájmu zaznamenali medziročný nárast o 0,1 mil. eur. Medziročne poklesli úrokové príjmy a kapitálové príjmy.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný nárast o 62 mil. eur. V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ došlo k medziročnému poklesu o 202,6 mil. eur, s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 41,6 mil. eur. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný nárast o 22,0 mil. eur. Medziročný nárast transferu Sociálnej poisťovni predstavuje 58,3 mil. eur.

http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=38&id=948

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.