Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Svetové mená z oblasti startup-u prídu na Slovensko

BRATISLAVA 2. októbra

Svetové mená z oblasti startup-u prídu na Slovensko

Slovenskí startupisti budú mať od 12. do 16. októbra 2015 možnosť stretnúť sa v Bratislave so svetovými menami z oblasti startup scény. Na podujatie TechMatch Slovakia 2015, ktoré pod záštitou Ministerstva financií organizuje Slovak Business Agency (SBA) prídu predstavitelia nadnárodných technologických korporácií a svetoví investori, ktorí sa venujú oblasti startup.

Na konferencii nebudú chýbať ani špičkoví mentori zo Silicon Valley a zástupcovia svetovej akademickej obce, ktorá sa venuje inováciám. Celkovo sa na podujatí zúčastní viac ako 500 hostí. Hlavnou hviezdou bude Guy Kawasaki, ktorý pracoval po boku Steva Jobsa pri vzniku spoločnosti Apple a dnes je jedným z najvyhľadávanejších speakrov na tému inovácií.

„Toto podujatie sme podporili aj preto, že sa snažíme o systematickú podporu slovenského startup ekosystému, ktorý má vzhľadom na veľkosť našej krajiny vo svete veľmi dobré meno. Snažíme sa podporovať startupy, jednak legislatívou, ale napríklad aj podporou takýchto podujatí“, povedal minister financií Peter Kažimír.

Podľa generálneho riaditeľa SBA Branislava Šafárika bolo veľmi náročné pripraviť celú akciu aj vzhľadom na očakávaný počet hostí. „Dostať toľko zvučných mien v jeden týždeň na jedno miesto bolo mimoriadne náročné. Pre slovenskú startup scénu, s ktorou samozrejme pri tomto podujatí spolupracujeme, je to obrovský impulz, úspech a aj ocenenie“, povedal Šafárik a dodal, že benefity, ktoré domáca startup scéna načerpá na TechMatch Slovakia 2015 budú dlhotrvajúce. „S našou startup scénou chce a bude SBA aj po TechMatch naďalej spolupracovať na rôznych programoch“, dodal Šafárik.

TechMatch Slovakia 2015 sa bude konať v týždni od 12. do 16. októbra v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave a jeho slávnostná časť, vrátane prednášky Guya Kawasakiho je naplánovaná do budovy bratislavskej Reduty, kde organizátori očakávajú až 700 hostí.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku podľa britského magazínu The Banker

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.