Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet vo februári so schodkom 834 mil. eur

BRATISLAVA 1. marca –

Výdavky štátneho rozpočtu boli ku koncu februára 2016 medziročne vyššie o 14,4 mil. eur, čo predstavuje len 0,6 %. Príjmy štátneho rozpočtu boli nižšie o 139,7 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu februára schodok vo výške 834,1 mil. eur. Za medziročným zvýšením schodku sú najmä nižšie príjmy z rozpočtu EÚ.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 61,8 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z príjmov právnických osôb vo výške 67,8 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 8,8 mil. eur, pri dani vyberanej zrážkou vo výške 4,0 mil. eur, pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti vo výške 1,1 mil. eur a pri dani z medzinárodného obchodu a transakcií o 0,9 mil. eur. Mierny pokles zaznamenali medziročne daň z príjmov fyzických osôb a DPH.

Negatívny vývoj bol zaznamenaný v rámci príjmov z rozpočtu EÚ, kde došlo k medziročnému poklesu o 186,8 mil. eur (-92,1 %). Príjmy štátneho rozpočtu z dividend zatiaľ, tak ako v minulom roku, neboli realizované a ich príjem je možný predpokladať, až v druhej polovici roka.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu príjmov z administratívnych poplatkov o 7,6 mil. eur. Rovnako aj príjmy z prenájmu majetku zaznamenali medziročný nárast o 0,5 mil. eur.

V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 4,7 mil. eur, resp. -2,8 % s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania o 2,5 mil. eur, resp. -8,5 %. Platba do rozpočtu EÚ zaznamenala medziročný pokles o 33,5 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=824

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.