Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v septembri so schodkom 1,087 mld. eur

BRATISLAVA 2. októbra –

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka nižšie o 616,9 mil. eur. Rovnako aj výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne nižšie o 173,3 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu septembra 2017 schodok vo výške 1 087,8 mil. eur. Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 366 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 63 mil. eur, pri dani z príjmov fyzických osôb vo výške 7,6 mil. eur a pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti vo výške 8,1 mil. eur. K medziročnému poklesu došlo pri dani z príjmov právnických osôb a pri dani vyberanej zrážkou.

Príjmy štátneho rozpočtu z dividend zatiaľ dosiahli 83,2 mil. eur, čo pri medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 15,4mil. eur. V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu o 2,2 mil. eur.

V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 245 mil. eur, s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 34,5 mil. eur. Čerpanie ďalších výdavkov štátneho rozpočtu sa medziročne znížilo o 65,2 mil. eur.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=945

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Deti v Šamoríne hýbali kostrou, aj rozumom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.