Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v novembri so schodkom 981,4 mil. eur

BRATISLAVA 1. decembra –

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka nižšie o 371,7 mil. eur. Rovnako aj výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne nižšie o 12,4 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu novembra 2017 schodok vo výške 981,4 mil. eur.

Medziročný pokles daňových príjmov predstavoval 106,8 mil. eur (-1,1 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 406,2 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 76,3 mil. eur, pri dani z príjmov fyzických osôb vo výške 7,7 mil. eur a pri daniach z používania tovarov a z povolenia na výkon činnosti vo výške 9,6 mil. eur. K medziročnému poklesu došlo pri dani z príjmov právnických osôb a pri dani vyberanej zrážkou.

V rámci ostatných príjmov štátneho rozpočtu došlo k medziročnému nárastu o 14,5 mil. eur (+2,1 %). V rámci iných nedaňových príjmov nárast predstavuje 1,5 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný nárast o 15 mil. eur (+1,4 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 226,8 mil. eur (-18,6 %), s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 34,5 mil. eur.

Tlačový odbor

Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.