Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MF SR: Štátny rozpočet v máji so schodkom 891 mil. eur

BRATISLAVA 1. júna –

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli nižšie o 233,6 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o -4,6 %. Rovnako aj výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne nižšie o 453,6 mil. eur (-7,3 %). Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu mája 2017 schodok vo výške 891,5 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 220 mil. eur, čo predstavuje -19,8 %.

Medziročný nárast daňových príjmov predstavoval 91,7 mil. eur (+2,2 %). Pozitívny vývoj bol zaznamenaný pri dani z pridanej hodnoty vo výške 263,2 mil. eur, pri spotrebných daniach vo výške 23,6 mil. eur a pri dani vyberanej zrážkou vo výške 3,7 mil. eur. Pri dani z príjmov fyzických osôb došlo k medziročnému poklesu vo výške 10,9 mil. eur.

Výdavky na obsluhu štátneho dlhu zaznamenali medziročný pokles o 6,2 mil. eur (-0,8 %). V kategóriách výdavkov štátneho rozpočtu súvisiacich s čerpaním prostriedkov z rozpočtu EÚ (EÚ fondy) došlo k medziročnému poklesu o 358 mil. eur (-54 %), s čím súvisí aj úspora zdrojov spolufinancovania vo výške 52,5 mil. eur (-50,7%) Čerpanie ďalších výdavkov štátneho rozpočtu sa medziročne znížilo o 187,9 mil. eur (-4,3 %).

http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=38&id=919

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Antónia Lišková, Maroš Kramár a Sergej Loznica si na Art Filme prevezmú ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.